Kaymakamlar Toplantısı Yeşilay’da yapıldı

Kaymakamlar Toplantısı Yeşilay’da yapıldı

Yeni yılın ilk Kaymakamlar Toplantısı İstanbul Valisi Vasip Şahin’in başkanlığında Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 Genel Merkez binası olarak kullanılan Sepetçiler Kasrı’nda 6 Ocak Salı günü düzenlenen toplantıya ev sahibi Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ile birlikte Vali Yardımcıları, ilçe Kaymakamları, kurum müdürleri ve Prof. Dr. Sami Şener katıldı.

 

Ocak ayı Kaymakamlar Toplantısının açılış konuşmaları Vali Şahin ve Başkan Karaman tarafından yapıldı.

 

Mevcut uygulamalara ilaveten bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele ulusal politika ve stratejisi kapsamında İstanbul Valiliği tarafından önemli bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Vali Şahin; aileyi, sokağı ve mahalleyi korumak için Yeşilay ile birlikte yürütülebilecek çalışmaların önemine vurgu yaptı. Vali Şahin, “Özellikle madde bağımlılığı konusunda Yeşilay’ın önemli çalışmaları var. Bugün Yeşilay’ın çalışmalarını dinleyeceğiz. Bizim çalışmalarımızla Yeşilay’ın yaptığı çalışmaların birbirine nasıl destek verebileceği konularını görüşüp, gerekirse birlikte çalışma noktasında yapabileceğimiz başlıkları tespit ederek, projemizin daha başarılı bir şekilde uygulamaya sokulması için hazırlıklar yapmış olacağız” dedi.

 

Gençleri ve gelecek nesilleri çağın hastalığı olan bağımlılıktan kurtarmak ve uzak tutmak için tüm mahalli idareler ve sivil toplum kuruluşları ile özverili bir şekilde birlikte çalıştıklarını söyleyen Vali Şahin, “İnşallah hayırlı ve güzel çalışmalar yaparız” dedi.

 

Gerçekleştirmiş oldukları farkındalık ve bilinçlendirme projeleri ile daha sağlıklı bir toplum ve gelecek nesil için çalıştıklarını dile getiren Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Karaman ise bu amacı gerçekleştirmek için sadece madde bağımlılığı ile değil; tütün, alkol, kumar ve teknoloji bağımlılıkları ile de mücadele ettiklerini söyledi.

 

Açılış konuşmalarının ardından Yeşilay Genel Müdürü Savaş Yılmaz tarafından Yeşilay’ın “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda yürüttüğü projeleri içeren bir sunum yapıldı. Ocak Ayı Kaymakamlar Toplantısında daha sonra gündem maddeleri ile birlikte, asayiş, eğitim, sağlık ve sosyal projeler başta olmak üzere ilimizi ilgilendiren konular değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.