Köprü aydınlatmaları sökülüyor

Köprü aydınlatmaları sökülüyor

İstanbul Valiliği, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde yapılacak çalışmalar sebebiyle, köprülerin üzerlerindeki dekoratif aydınlatma sistemlerinin söküleceğini açıkladı.

 İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Büyük Onarımı ve Yapısal Takviyesi İşi kapsamında, Boğaziçi Köprüsü’nde askı halatları değişimi yapılacağından, askı halatları üzerindeki mevcut dekoratif aydınlatma sistemi sökülecek.

 

Valilikten konuya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

 

“Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin Büyük Onarımı ve Yapısal Takviyesi İşi kapsamında, Boğaziçi Köprüsü’nde askı halatları değişimi yapılacağından, askı halatları üzerindeki mevcut dekoratif aydınlatma sistemi sökülecektir.

 

Boğaziçi Köprüsü’nde yeni askı halatları imalatı bitene kadar (15 Nisan-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında) dekoratif aydınlatma sistemi sadece Köprü ana halatı üzerinde yanacak şekilde düzenlenecektir. Askı halatları üzerindeki dekoratif aydınlatmalar bu süre içerisinde yanmayacaktır.

 

Çalışmaların güvelik içinde sürdürülebilmesi için Emniyet Birimlerimizce gerekli tedbirler alınacak olup; çalışmalar süresince trafik düzeninin sağlanmasında, sürücülerin yol üzerinde bulunan trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

 

Kamuoyunun bilgilerine duyulur.”



Haberin Nabzı Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.