Sarıyer Cemevi 4 ay sonra tamam

Sarıyer Cemevi 4 ay sonra tamam

Sarıyer Cumhuriyet Mahallesi’nde inşaatı devam eden cemevinin 4 ay sonra hizmete gireceği belirtildi.

Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Ebu Zeyit Kıral, İstanbul Ses’e yaptığı açıklamada, cemevinin kaba inşaatının tamamlandığını, halen sıva ve çatı kaplamasının devam ettiğini söyledi. Daha sonra iç döşeme işlerinin bitirileceğini söyleyen Kıral, “Cemevimizin yapımı için maddi-manevi destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Özellikle bizi yalnız bırakmayıp, her zaman yanımızda olan ve cemevimizin yapımına katkı sağlayan Belediye Başkanımız Şükrü Genç ile mimari projesini yapmasının yanı sıra başından beri her anlamda bizleri destekleyen Belediye Başkan Yardımcımız Gökan Zeybek’e de teşekkürü bir borç biliyoruz” dedi.

3.600 MİLYON TL’YE MALOLACAK

Geçtiğimiz dönem Sarıyer Belediye Meclisi’nde grubu olan CHP, AK Parti ve MHP tarafından ortak alınan kararla yapımına karar verilip, Büyükşehir Belediyesi tarafından da arsa tahsisi yapılan cemevinin toplam 3.600 milyon TL’ye malolacağı belirtildi. Bu paranın hayırsever vatandaşların bağışları ile sağlandığını söyleyen Ebu Zeyit Kıral, “Allah herkesten razı olsun. Bizlere bu cemevini kazandıran hayırsever insanlarımız sayesinde burada muhteşem bir tesis yapıyoruz. Önümüzdeki Eylül ayında hizmete açmayı planladığımız 6 katlı cemevimizde konferans salonu, yemekhane, gasılhane, yönetim binası ve otopark bölümleri olacak” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.