Ulaşımda büyük kolaylık !

Ulaşımda büyük kolaylık !

İstanbul İzmir arası, İDO ve Metro Turizm işbirliği ile 6,5 saate inecek.

 İstanbul’dan 9 saat süren İzmir yolculuğu, İDO ile Metro Turizm’in yaptığı iş birliğiyle 6,5 saate inecek. Yapılan anlaşma kapsamında İDO seferleri ile 2 saatte Bandırma’ya geçecek olan yolcular, burada kendilerini bekleyen otobüslere binerek 4,5 saatte İzmir’e ulaşacak.

İstanbul’dan 9 saat süren İzmir yolculuğu, İDO ile Metro Turizm’in yaptığı iş birliğiyle 6,5 saate inecek. Yapılan anlaşma kapsamında İDO seferleri ile 2 saatte Bandırma’ya geçecek olan yolcular, burada kendilerini bekleyen otobüslere binerek 4,5 saatte İzmir’e ulaşacak.

İstanbul’dan otobüsle 9 saat süren İzmir yolculuğu İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) ile Metro Turizm’in yaptığı iş birliği ile 6,5 saate iniyor. İDO ile Metro Turizm’in arasında yapılan anlaşmaya göre İzmir’e gitmek isteyen yolcular, İDO seferleri ile 2 saatte Bandırma’ya geçecek. Yolcuları burada ise metronun otobüsleri bekleyecek. Otobüslere binecek olan yolcular, 4,5 saat sürecek yolculuğun ardından İzmir’e ulaşacak.

“DENİZ VE KARA YOLUNU BİR ARAYA GETİRECEĞİZ”

İDO yetkilileri ile Metro Turizm temsilcileri, İDO’da bir araya gelerek konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk sözü alan İDO Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Turhan, “İDO ve Metro olarak güçlerimizi birleştiriyoruz. Bir tarafta dünyanın en çok yolcu taşıyan firması İDO, diğer tarafta araç filosu ve yıllık yolcu taşıma kapasitesi ile sektörün lider firmalarından Metro’nun bir araya gelmesi ile yolcular çok faydalanacaktır. Yolculara bambaşka bir deneyim yaşatacağız. Deniz ve kara yolunu bir araya getireceğiz. Bu işbirliğinden yolcularımızın avantajlı çıkmasını sağlayacağız. Metro otobüsleri ile Yenikapı’ya, Bursa’ya, Yalova’ya ve Bandırma’ya gelen İDO deniz otobüsleri ve feribotları ile seyahatlerini devam ettirecekler. İndikleri yerde de tekrardan metronun araçları ile gitmek istedikleri yere gidecekler” dedi.

“ENTEGRELİ TAŞIMACILIK İLE 6,5 SAATTE YOLCULARIMIZI İZMİR’E GÖTÜRECEĞİZ”

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Ayyıldız ise, “Bu anlaşma ile İDO yolcuları biletlerini artık Metro’dan da alabilecekler. Artık İstanbul-İzmir arası 6,5 saate inecek. Bilindiği gibi yaz sezonunda Avrupa yakasından Anadolu yakasına yoğun trafikte 3 saatte geçiliyor. Biz burada yapacağımız entegreli taşımacılık ile 6,5 saatte yolcularımızı İzmir’e götüreceğiz. Alternatif taşıma modeli yaratacağız. Tabi öteki taraftan da öteki tarafı tercih eden yolcularımızı da aksatacak değiliz. Yolcularımız buradan İDO ile Bandırma’ya, Bandırma’da bekleyen otobüslerimizle de İzmir’e gidecekler. Hava koşullarından dolayı İDO seferlerinin iptal olması durumunda ise yolcularımızı otobüslerle Bandırma’ya ulaştıracağız ve iptal sorununu çözeceğiz’’ dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iki firmanın temsilcileri hazırlanan protokole imza attı. İki firma arasında yapılan anlaşma ile yolcular sefer biletlerini hem metro acentelerinden hem de İDO’dan temin edebilecek. Hazırlıkları tamamlanan entegre taşımacılık seferlerinin başlaması için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan son onay bekleniyor.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.