Üniversite Tercih Fuarı kapılarını açıyor

Üniversite Tercih Fuarı kapılarını açıyor

Geçtiğimiz yıl üniversite öğrenci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği “Üniversite Tercih Fuarı” bu yıl da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.

 Üniversite tercihini yapacak olan öğrenciler, 11–14 Temmuz’da Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak 2. Üniversite Tercih Fuarı’na kilitlendiler. Fuar, Türkiye genelindeki Vakıf ve Devlet Üniversiteleri ile Meslek Yüksekokullarına, Yabancı üniversitelere ve Yurtdışı Danışmanlık firmalarına ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı Üniversiteleri İstanbul’da buluşacak.

20–23 Temmuz 2013’de olması planlanan 2. Üniversite Tercih Fuarı, Bu yıl Sonuçların 1 Temmuz’da açıklanması ve son dakikada tercihlerin 8–18 Temmuz aralığında belirlenmesi nedeni ile fuar takvimi 11–14 Temmuz’a alındı.

80’e yakın eğitim kurum ve kuruluşlarını tanıyacak olan öğrenciler 4 gün süresince, kendi alanlarında tanınmış çeşitli akademisyenler ve öğretim görevlileri tarafından gerçekleştirilecek seminerlerden de istifade edebilecek. “Doğru Tercih Konferansı” konusu ile başlayacak seminerler, yeni meslekler ve geleceğin meslekleri, Meslek Yüksekokullarına giriş koşulları, yurtdışındaki üniversiteler ve koşulları, sınav kaygısı ve TOEFL Testi gibi konularda devam edecek. Seminerler her gün sabah 11.00’den 18.00’e kadar devam edecek.

Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören 1. Üniversite Tercih Fuarı, birçok adayın açıkta kalma endişesi ile hareket edip istemediği bir bölümü seçmek zorunda kalması nedeni ile “Doğru Üniversite, Doğru Bölüm” anlayışı ile gerçekleştirilmişti. Bu yıl daha fazla ilgi göreceği düşünülen 2. Üniversite Tercih Fuarı’nda çeşitli üniversitelerin tercih robotu devreye girecek ama asıl önemlisi; tüm öğrenciler tercihini, Vakıf Meslek Yüksekokulları Birliği tarafından oluşturulan tercih masasında rehber öğretmenlerin yardımı ile gerçekleştirecek. Rehber öğretmenler, tek tek öğrencilerin puanına göre hangi üniversite ve bölümde başarılı olabileceğinin altını çizecek.

Fuara katılmak isteyenler ayrıntılı bilgiye  web adresinden ulaşabilecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.