Yılbaşı  bilet fiyatları kaç lira?

Yılbaşı bilet fiyatları kaç lira?

Milli Piyango yılbaşı çekilişi sonuçlarına göre büyük ödülü alacak kişi milyonerler kervanına katılacak peki bilet fiyatları ne kadar, milli piyango helal mi?

 Milli Piyango yılbaşı çekilişi büyük ikramiyesi açıklandı peki sonuçlara göre milyonerler kervanına katılacak kişi için bu para helal mi bilet fiyatları kaç lira? 

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nin büyük ikramiyesi bu yıl da 50 milyon lira olarak belirlendi. 31 Aralık 2014’te yapılacak yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin yanı sıra 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 3 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 5 adet de 500 bin lira verilecek.
MİLLİ PİYANGO BİLET FİYATLARI
Milli Piyango yılbaşı ikramiyesi için yapılacak çekilişin bilet fiyatları da açıklandı. 
Milli Piyango yılbaşı tam bileti 50, yarım 25, çeyrek 12.5 liradan satılıyor. 


PEKİ PİYANGO HELAL Mİ?
Milli Piyango çekilişi ile zenginlik hayalleri kuran vatandaşlara Diyanet’ten kötü haber geldi. Alo Fetva hattına gelen bir soruyu cevaplayan Diyanet İşleri Başkanlığı fetva uzmanları, “Loto, Toto, İddia, yılbaşı çekilişi haramdır. Bilet almak da caiz değildir. Kuran’da bunların hepsi kumar hükmündedir” açıklaması yaptı.
YILBAŞI BÜYÜK İKRAMİYESİ DEĞİŞMEDİ

Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi, 2005 ve 2006 yıllarında 20 milyon lira, 2007 ve 2008 yıllarında 25 milyon lira olmuştu. 

Bu rakam 2009'da 30 milyon lira, 2010'da 35 milyon lira, 2011'de 40 milyon lira, 2012'de 45 milyon lira, geçen yıl 50 milyon lira olarak belirlenmişti.

SAHTE MİLLİ PİYANGO BİLETLERİ

Uzmanlar yaklaşan yılbaşı özel çekilişi öncesi vatandaşları bilet alırken çok dikkatli olmaları ve tanımadıkları kişilerden bilet almamaları konusunda uyarıyor.

Çorlu'da yıllardır bayi işleten Recep Topçu, sahte biletler konusunda vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Topçu, "Biletlerin dokusunda, yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli filigran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultra viole) altında görülebilen, uzunluğu en az 3 milimetre olan parlak çizgiler şeklinde, mavi ve sarı renkli görünmez elyaf yer alıyor. Bu kısımlara dikkat edilmelidir" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.