Alibeyköy Cep Otogarı trafiği rahatlattı

Alibeyköy Cep Otogarı trafiği rahatlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, cep otogarı projesini ilk ayağı olan Alibeyköy Cep otogarını vatandaşların hizmetine sundu.

 Otogarların kent merkezinin dışına çıkarılması amacıyla başlanan proje devam ediyor. Kısa süreli yolcu indirme-alma noktası olan otogarda sunulan imkanlar yoğunluğu artırdı. Vatandaşlar modern ve teknolojik sistemleri barındıran taksi servis vb. ulaşım imkanları olan otogarı tercih ediyor.

 

Cep Otogarı’nın bünyesinde; idari bina, kafeterya, bekleme salonu, otobüs acenteleri, servis ve taksi durakları ile ziyaretçilerin kısa süreli parklanma yapabileceği otoparklar bulunuyor. Çocuk oyun parklarının da yer aldığı otogarda İSPARK personeli el terminali ile hizmet veriyor.

 

Alibeyköy ayda 1,3 milyon kişiye hizmet veriyor

 

Otogar son teknolojik sistemlerle donatıldı. Yolcular ekranlardan hava alanında olduğu gibi seferleri takip edebiliyorlar. Günde 1600 -1700 arasında Ülkenin her noktasına sefer düzenleniyor. Cep otogarlarının yaygınlaşacağını belirten İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik “Otogar vatandaşlarımıza modern yeniliklerle hizmet veriyor. Ayda 1 milyon 300 bin kişiyi ağırlıyoruz. Bu rakam yaz aylarında bayram günlerinde daha da artıyor. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlama içinde otoparkımız ilk 30 dakika ücretsiz hizmet veriyor” dedi.

 

On ayrı yerde yeni cep otogarları yapılacak

 

Alibeyköy’ün ardından Avrupa yakasında Esenler, Sefaköy, Bahçeşehir ve iki adet Silivri de Cep Otogarı projelerini devam ettiriyor. Anadolu yakasında ise  Ataşehir,Kavacık,İMES Ataşehir ve Pendik olmak üzere toplam 10 ayrı noktada planlama çalışmaları sürüyor.

 

Yakın zamanda filmlere konu olan Harem otogarı ’da Alaşehir’e taşınacak. Bu yıl içerisinde bitirilmesi planlanan proje, özellikle bağlantı yollarına yakın noktalarda ve otobüs aktarma istasyonlarında yaşanan yoğunluğu azaltacak.

 

Cep Otogarına gelen araçlar, kısa süreli bekleme yaparak yolcu indirip-bindiriyor. Böylelikle İstanbul genelinde sürücülerin trafiği işgal etmelerinin önüne geçilerek vatandaşların rahat, güvenli ve zamanında otogarlara ulaşması sağlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.