Gaziosmanpaşa’ya Emirgan Korusu kurulacak

Gaziosmanpaşa’ya Emirgan Korusu kurulacak

Belediye yetkilileri, Gaziosmanpaşa’ya yeni rekreasyon alanları kurulacağını müjdeledi.

 Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin ilçedeki genç nüfusla yaşlı nüfusu kaynaştırmayı ve yaşlı vatandaşları yeniden hayatın içine sokacak çeşitli etkinliklere katmayı amaçlayan “Benim Yaşlım” projesinde vatandaşlar dün keyifli günler geçirdi. Gençler ve psikologlar eşliğinde İstanbul’un rahat nefes alınabilecek, dinlenilebilecek önemli yerlerinden biri olan Emirgan Korusu’nda güne öğle yemeği yiyerek başlayan yaşlı vatandaşlarımız daha sonra şehrin gürültüsünden uzakta bol bol yürüyüş yaptılar.

 

İlk kez tiyatro keyfini doyasıya yaşayan, sonrasında gittikleri sinemada eğlenceli ve keyifli dakikalar geçiren ve sık sık öğle yemeklerinde bir araya geldikleri Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol’dan kültürel gezilerle çeşitli illeri gezme ve yazın da boğazda tekne turu sözü alan yaşlı vatandaşlarımız, geçen hafta içerisinde de Kız Kulesi’ne gitmişlerdi.

 

Gaziosmapaşa'ya yeni rekreasyon alanları inşaa edilecek.

 

Yürüyüş yaptıkları Emirgan Korusu’nu çok beğenen vatandaşlara eşlik eden Gaziosmanpaşa Belediyesi yetkilileri, kendi ilçelerinde de “Yerinde Kentsel Dönüşüm” projesi içerisinde bu tür sosyal ve kültürel alanların fazlasıyla olacağının müjdesini verdiler.

 

Temel amacı yaşlılara değişmeye başlayan toplum yapısında ihtiyaçları olan psiko sosyal ve duygusal desteği vermek olan projenin özel amaçları arasında ise, genç nüfusla yaşlı nüfusu kaynaştırma, birbirlerini anlamalarına ve tanımalarına fırsat verme, birbirlerinin ihtiyaçları ile ilgili farkındalık kazandırma, birlikte vakit geçirme becerilerini geliştirme yer alıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.