İstanbul'a 6.5 Kilometrelik Bisiklet Yolu

İstanbul'a 6.5 Kilometrelik Bisiklet Yolu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan Belgrad Ormanı girişine kadar sürecek olan 6.5 kilometrelik bisiklet yolunu hayata geçiriyor.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’a 6.5 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandırıyor. Sarıyer Hacıosman Metro İstasyonu’ndan başlayarak, Büyükdere Bahçeköy Yolu-Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi- Valide Sultan Caddesi- Bahçeköy Orman Fakültesi güzergahını takip edip, Belgrad Ormanı girişine kadar devam eden, 6.5 kilometre uzunluğunda yeni bir Bisiklet Yolu daha hayata geçecek.

Belgrad Ormanı girişinden sonra da, halen orman içinde mevcut Bisiklet Yolu ile entegre olabilecek olan bisiklet sürücüleri; isterlerse kendi bisikletleri ile ya da istasyondaki İSPARK bisiklet kiralama sistemi ile bu güzergahta rahat ve konforlu bir biçimde bisiklet kullanabilecek. Entegre metro sistemi ile Sarıyer/Hacıosman’a ulaşabilen vatandaşlar Belgrad Ormanı’nda da bisiklet keyfi yapabilecek.
Uygulama Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı-Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nce hazırlanan 6.5 kilometre uzunluğundaki Bisiklet Yolu, mevsim şartlarının iyileşmesini müteakip Trafik Müdürlüğü ve Yol-Bakım Müdürlüğü’nce hayata geçirilecek.HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.