Kadıköy Güvercinli Kavşağı renklenecek

Kadıköy Güvercinli Kavşağı renklenecek

Gediz Üniversitesi Mimarlık Bölümü, İstanbul Kadıköy’de hizmet verdiği tasarım atölyesi ile büyük bir başarıya imza attı.

 Araştırma görevlileri Selma Uslusoy Şenyurt, Bilge Müge İçmeli, Göze Bayram ve Zeynep Yalman, Kadıköy’ün kıyıda köşede kalmış yerlerini canlandırıp yaşama kazandırmak amacıyla düzenlenen Tasarım Atölyesi Kadıköy’e katıldı. Gedizli genç akademisyenler Kadıköy Belediyesi, ÇEKÜL Vakfı ve Kentsel Strateji işbirliğiyle düzenlenen organizasyonda tasarımlarıyla ses getirdi ve iki ödül kazandı.

 

Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özlem Erkarslan, büyük beğeni toplayan projelerle İstanbul’a İzmirli mimarların elinin değeceğini söyledi. Erkarslan, “80 ekip arasından arkadaşlarımızın öne çıkması, üniversitemizde büyük sevinç oluşturdu. Kadıköy, kolay uygulanabilir ve düşük maliyetli bu özel tasarımların hayata geçirilmesiyle ayrı bir güzellik kazanacak. Gediz Üniversitesi olarak ülkemizin her noktasına mimari çözümlerle katkıda bulunmayı, yaşam alanlarımızı iyileştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

 

Gediz Üniversitesi’nin Kadıköy için hazırladığı projelerden biri de Güvercinli Kavşağa ilişkin. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bu noktaya, renklendirilmiş su borularıyla üst örtü yapılacak. Buraya adını veren güvercinlere de yuva olacak düzenleme, bölgeye ayrı bir renk ve hareket katacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.