Bağcılar’dan Anadolu’ya 60 bin kitap

Bağcılar’dan Anadolu’ya 60 bin kitap

Bağcılar’da öğrencilerden toplanan kitaplar Anadolu’nun farklı illerinde öğrencilerle buluşmak üzere yola çıkarıldı

 Bağcılar Belediyesi’nin Bağcılar Kaymakamlığı ve Bağcılar Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği “Gezgin Kitap Projesi” kapsamında 60 bin kitap yola çıkarıldı. Bağcılarlı öğrencilerin topladığı kitaplar, Bilecik, Kütahya, Eskişehir ve Afyon ile bu illere bağlı 10 ilçede öğrencilerle buluşacak.


Bağcılar Halk Sarayı’nda gerçekleştirilen programda konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İstanbul’la Anadolu arasında kitaba ve bilgiye dayalı bir gönül köprüsü oluşturmak istediklerini söyledi. “Eğitim konusunda pek çok hayırlı projeye imza attık” diyen Çağırıcı, kitapların bir kısmının Bağcılarlı öğrenciler tarafından okunduğunu belirtti.


Proje ortaklarından Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da yaptığı konuşmada, projenin 3 yıl önce başlatıldığına değindi ve “Bu projenin bir güzelliği, bu kitapların okullarımızda çocuklarımızın okumuş olması. Diğer bir güzelliği de çocuklarımızın, bu kitapların yazarları ile okullarımızda buluşuyor olması” dedi.


Yılmaz, eğitime verdiği destekten dolayı Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya da teşekkür etti. 

Programa katılan AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk ise yaptığı konuşmada “Ülke olarak okuma alışkanlığında iyi durumda değiliz. Buradan yola çıkardığımız kitaplar Anadolu’da imkanı olmayan öğrencilere ulaşacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.