Bahçelievler Belediyesi Fahrettin Kerim Akyazıcı Anaokulu, Kadın Gelişim Merkezi, Gençlik Merkezi Açıldı…

Bahçelievler Belediyesi Fahrettin Kerim Akyazıcı Anaokulu, Kadın Gelişim Merkezi, Gençlik Merkezi Açıldı…

Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır: "Kadınlarımızın kendi ürettiklerini satması için 8 tane yer açıyoruz"

Bahçelievler Belediyesinin katkılarıyla ilçeye kazandırılan 'Fahrettin Kerim Akyazıcı Anaokulu, Gençlik Merkezi, Kadın Merkezi' düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılışta konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Bu bina 5 katlı, ilk iki katı öğrencilerimiz ve çocuklarımız için. Anaokulunda 130 öğrencimiz var. Üstte kadın gelişim merkezi var. Kadınların el becerilerini geliştirmek istiyoruz. Hayatta dik durabilecek, özgüveni olan, kazancını sağlayabilen kadınlar istiyoruz" dedi. Merkezin açılış törenine Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ve Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Merhum Fahrettin Kerim Akyazıcı’nın kızı Elif Akyazıcı Girgin, oğlu Emre Akyazıcı ve kardeşi Hamit Girgin'in yanı sıra ilçe protokolü, veliler, öğretmenler ve merkez çalışanları katıldı. 

Hizmet binasını yapan hayırsever vatandaşlara teşekkür eden Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Dediler ki bize bir yer gösterin belediyeye bir yer yapalım. Biz de burayı verdik. Bizden ne bir kuruşluk bir şey ne de bir santimlik imar istediler. Hepsinden Allah razı olsun. Kimi insanlar belediyeye yardımcı oluyor ama bir şey istiyor. Onlar hiç bir şey istemediler. Vakfetmeyi seven böyle bir aileye çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

"KADINLARIMIZIN EL EMEĞİNİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

Yakında kadınların kendi ürettiklerini satacakları 8 tane yer açacağını müjdeleyen Hakan Bahadır, "Biz de Fahrettin amcanın kardeşinin bize müracaatıyla böyle bir yeri onlara takdim ettik. Onlar da yapıp Bahçelievler Belediyesi'ne her şeyiyle bıraktılar. Merkezin özelliklerinden bahseden Bahadır, "Bu bina 5 katlı, ilk iki katı öğrencilerimiz ve çocuklarımız için. Anaokulunda 130 öğrencimiz var. Üstte kadın gelişim merkezi var. Kadınların el emeğini ve bilgi becerilerini geliştirmek istiyoruz. Hayatta dik durabilecek, özgüveni olan, kazancını sağlayabilen kadınlar istiyoruz. Yakında Kuleli'nin girişine kadınlarımızın kendi ürettiklerini satmak için yer açıyoruz. Bir buçuk ay sonra orayı açacağız. Amacımız kadınlarımızın güçlü, öz güvenli ve hayatta kendi başına dik durabilmesi. Biz vatandaşlarımız ne isterse onu yapmaya çalışıyoruz. Birlik içerisinde Bahçelievlerimizi daha üst seviyeye getirmeye çalışıyoruz. Sosyal tesisimizin 3'üncüsünü de haftaya açacağız. Dördüncü anaokulumuzu dün gezdim, herhalde bir aya bitecek. Biz ne dediysek yüzde 98'ini yerine getirdik ve bundan mutluyuz, gurur duyuyoruz. Güveniniz için teşekkür ediyoruz. Siz bize güveniyorsunuz biz de sözlerimizi birer birer yerine getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Fahrettin Kerim Akyazıcı Anaokulu, Kadın Gelişim Merkezi

Bahçelievler Belediyesi'nin temin ettiği arasa üzerindeki bina Hak Vakfı'nın desteğiyle yapıldı. İç dizaynı da belediye tarafından yapılan 5 katlı bina toplamda 2071 metrekare alandan oluşurken, içerisinde 3 ayrı birim bulunacak. Bodrum katında konferans salonu, makine dairesi, 2 depo, elektrik ana pano odası, erkek ve kadın mescit, personel soyunma odaları ve tuvaletler bulunuyor. Anaokulu olarak düzenlenen zemin kat ve 1. kat 7 adet dersliğe sahip. Kadın Gelişim Merkezi olarak düzenlenen 2. katta dikiş atölyesi, konferans sınıfı ve 2 adet psikolojik danışmanlık odası bulunuyor. Gençlik Merkezi olarak düzenlenen çatı katında sanat atölyesi, müzik sanatları odası, kitap kafe ve e-spor odası bulunuyor. Hizmet binasında Milli Eğitim müfredatının yanında robotik kodlama, İngilizce Gems ve PYP gibi alternatif eğitim programları da uygulanıyor.

1ojfrlIkyyo6gf7lxziqevbh.jpg

1lhaav6vbufy9qgdw0myenrj.jpg

vmym1vIxztcl8psoqatzuhcj.jpg

gljcxhe9ftu5cg2doqmr4jfe.jpg

yqve5brI1phtdfsoyqaxukkg.jpg

8i1xsgmpvwI3xcaun6dw9yh2.jpg

hl3dpmpcu7wzrtcbbh5eyjrg.jpg

q5cgob0mpkygq24ztw1smhun.jpg

zlemsdavy5tslmb7x4vo69zf.jpg

audwwpzl9tedIuxhvrcqas0m.jpg

dzgtxyqjh20pa3szm65rw4jc.jpg

ujmcz5cazrdhwlygfrgtki3w.jpg

abvyu5lreagx9mfb8tst3z7f.jpg

dqgyppjzihq56u13bvxa8ftr.jpg

ks4bowzd3wpfaib1lvfeIt2c.jpg

vvcuzbzpyojre90y2Ihxnpfc.jpg

76lforfbiygk0pqax3jwIxzv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.