Bahçelievler’de Avrupa Hareketlilik Haftası

Bahçelievler’de Avrupa Hareketlilik Haftası

Hareket et, şehri keşfet

Bahçelievler Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) kapsamında Bahçelievler Kuleli Parkı’nda Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın da katıldığı bisiklet sürüşü ve çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi.

Bahçelievler Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) kapsamında birbirinden hareketli etkinliklerin yer aldığı bir programla komşularını buluşturdu. Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupa çapında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası'nın bu yılki teması “Şehrini Keşfet”, sloganıysa “Gelecek enerjini koru” olarak belirlendi. 

Bahçelievler’de Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Bahçelievler Kuleli Parkı’nda bisiklet sürüşü ve çeşitli spor etkinlikleri düzenlendi. Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın da eşlik ettiği programa katılanlar hem eğlendi hem de oldukça hareketli bir gün geçirdi.

 

Spor yaşam boyu sürmeli

Başkan Dr. Hakan Bahadır’ın da pedal çevirdiği bisiklet turuna vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Hazırlanan etkinlik alanında basketbol maçları yapıldı, masa tenisi oynandı, turnuvalar düzenlendi. Çocuklar, gençler alanda kurulan oyun parkurunda ter döktü. Katılımcılar ayrıca Bahçelievler Belediyesi tarafından geliştirilen atıkların gübreye dönüştürülmesini sağlayan kompos bisikleti ile de pedal çevirdiler. 

Etkinlikte konuşan Başkan Dr. Hakan Bahadır “Her yıl 16-22 Eylül arası tüm Avrupa çapında Avrupa Hareketlilik Haftası olarak kabul ediliyor. Biz de her yıl bu programa katılmaya başladık. Hareket etmek, spor yapmak sağlıklı bir yaşam sürmek için çok önemli. Çocuklukta veya gençlikte amatör ve profesyonel spor yapılabilir ama bu yaşam boyu devam etmeli. Bir belediye başkanı olarak değil bir doktor olarak sporun yaşam boyu devam etmesini istiyorum. Çocuklarımız, genç arkadaşlarımız büyürken bakış açımız şu olmalı; Çocuklarımız yetişirken bir eğitimini alsın, iki spor yapsın, üç sanatla uğraşsın, dört bir iyilik fikriyle uğraşsın” şeklinde konuştu.

we15clItpbzz4vgnjkiujsfl.jpg

6keab9lmaknol03rzch58yui.jpg

vcdIoh1awepw4ckqsap3snyt.jpg

zym0lf1ablgjmri4p7ofxp5e.jpg

7mkzcl4bhfwp0gyu5ktsqe3t.jpg

x5sIoparqvdz9rlhwvsec2hb.jpg

u3vahb1g2yzrp86rqd7wcdio.jpg

x3bnwv9wfk201zkcosdefemh.jpg

8jdgzqkpouhkchyxrtuwmtdj.jpg

j5wzp3qfluwlsgqh72tjye90.jpg

6g8oopnnas0mst9jxeyrqhyk.jpg

kwl9shiz8pdenwtcb7gjsan2.jpg

c3enkvpwngyhobk1aegqhd4j.jpg

inf8ahvpnstojxl2yy0fexe7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.