Bahçelievler’de “Geleneksel Kadın El Emeği Festivali”

Bahçelievler’de “Geleneksel Kadın El Emeği Festivali”

Bahçelievler’de “Geleneksel Kadın El Emeği Festivali”

Bahçelievler Belediyesi kadın üreticilere destek olunması amacıyla üreten kadınları Kadın El Emeği Festivalinde buluşturdu. Kadınların el emeği ürünlerinin satışa sunulduğu festival Soğanlı etkinlik çadırında 8 Ocak cumartesi gününe kadar devam edecek. Sabah saat 10.00 – 16.00 arasında festivale gitmek isteyenler için Bahçelievler Belediyesi ilçenin değişik noktalarından saat başı ring seferleri düzenliyor.

Festivalde katılımcıların aile bütçesine katkı sunması amaçlanıyor

Bahçelievler'de başlatılan El Emeği Festivali, 250 kadının el emeği ürünlerini bir araya getirdi. Kadınlar, Soğanlı Etkinlik Çadırında oluşturulan alanda tasarımlarını satışa sunma fırsatı buldu.

Bahçelievler Belediyesi istihdam oluşturmak ve ilçede bulunan kadınlara katkı sağlamak için geleneksel hale getirdiği El Emeği Festivalini Soğanlıda bulunan etkinlik çadırında başlattı. İnternetten yapılan başvuruların ardından 50 stantta yaklaşık 250 kadın tezgah açtı. 8 Ocak Pazar gününe kadar sürecek sergide kadınlar, yaptıkları el emeği ürünleri açtıkları stantlarda satışa sunarak aile bütçelerine katkıda bulunacak.

"Kadınların sosyal hayatta olmalarını istiyoruz"

Festival hakkında konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Kadınlar evlerine destek sağlarsa ve harçlıkları olursa inanın evde çok daha rahat edecek, özgüvenleri artacak. Biz kadınların evlerden dışarıya çıkıp sosyal hayatta olmalarını istiyoruz. Biz Bahçelievler Belediyesi olarak yaklaşık 3.5 yıldır sizlerin hizmetindeyiz. Yaptığımız çalışmaların tek amacı sizlere iyi hizmet vermek. Daha mutlu ve güzel, barışçıl bir ortam sağlamak” dedi.

Injeesfil6z5hn2t7ayygzvj.jpg

gmi2jd7dgeahtku4sy3ljIpo.jpg

ejctb3c5x7vfqyjrgzynipwx.jpg

9ul56jt8trxwdhbbdeeumcqa.jpg

5xmrybthwkfv1cnqnwzie3go.jpg

jcnchwo79barvr0yksqsxeld.jpg

zlks48Iyratyebdw7knrq6wv.jpg

8fbphn3eqc5as0Izgo4nhdbm.jpg

eagysrcmwkvhab1qdufn7yez.jpg

6w0znbtxqebeyhigm4npkwuo.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.