Bahçelievler’deki Hizmetler Uluslararası Siyasetçilerin Dikkatini Çekti

Bahçelievler’deki Hizmetler Uluslararası Siyasetçilerin Dikkatini Çekti

Amerikan merkezli yerel yönetim kuruluşu Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü (IRI), uluslararası deneyimleme programına Bahçelievler Belediyesi’ni de ekledi. Kurum, Yerel Liderleri Güçlendirme Akademisi (The Empowering Local Leaders Academy – ELLA) çalışması kapsamında uluslararası proje deneyimleme programı düzenledi. Çalışmada gelecek vaadeden 18 genç siyasetçi ve yönetici İstanbul’a geldi. Türkiye’deki özel projelerin incelendiği etkinliğin adresi Bahçelievler Belediyesi oldu. Belediyenin hizmete aldığı, Sempati +1 Kafe, Anaokulu, Gençlik Kütüphanesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, BahBerber ile Sivayuşpaşa Spor ve Kültür Kompleksi yerinde incelendi.

 

ULUSLARASI PROGRAM KAPSAMINDA TÜRKİYE’DELER

Amerikan merkezli kuruluş IRI, tarafından Ocak ayında hayata geçirilen Yerel Liderleri Güçlendirme Akademisi  Programı  (International Republican Institute – IRI) Türkiye açısından da önemli bir proje inceleme alanı oldu. Çalışma Sırbistan’daki Belediye yöneticileri için programlandı.

Sırbistan genelinde farklı siyasi partiler tarafından seçilen 18 genç siyasetçi etkinlikte yeraldı. IRI Sırbistan Direktörü Paul Prososki, Kıdemli Program Ortağı Zelijka Cvejin etkinlikte yeralan diğer isimler oldu. Program 12-14 Ocak 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. 18 siyasetçinin katılımıyla düzenlenen çalışmada Bahçelievler Belediyesi Sempati +1 Kafe, Şirin Anaokulu, Gençlik Kütüphanesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, BahBerber ile Sivayuşpaşa Spor ve Kültür Kompleksi ziyaret edildi. Programlar sonrasında Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ile katılımcılar bir araya geldi. Etkinlik kapsamında belediye projelerine ilişkin tanıtım videosu izletildi ve katılımcılara hediye takdimi yapıldı. Daha sonra heyet Kuleli Sosyal Tesislerinde, Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyelerinin de katılımıyla birlikte öğle yemeği yedi.

 

 

GENÇ YÖNETİCİLERE DENEYİM KAZANDIRILIYOR

Program yerel yönetimlerle ilgili seçim süreçlerinde başarılı olabilmelerinin yollarını pratiklerle birlikte deneyimleme imkânı sunuyor. Genç lidere gerekli bilgi ve tecrübelerini artırmak amacıyla yerel yönetimlerin iyi uygulamaları aktarılıyor.

 

BAHÇELİEVLER VİZYONU

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ortaya koydukları ‘Bahçelievler Vizyonu’ ile uluslararası alanda incelenen ve izlenen bir belediye olduklarını kaydetti. Başkan Bahadır, “Bahçelievler Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı, vatandaşların ihtiyaçlarına odaklanan özgün projeleri ve örnek uygulamaları nedeniyle izlenen ve takip edilen bir yerel yönetim olarak ziyaret edilmiştir” dedi.

 

Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsü (IRI) kendini dünya çapında özgürlük ve demokrasiyi ilerletmeyi taahhüt eden, kar amacı gütmeyen, partizan olmayan bir Amerikan kuruluşu olarak tanımlıyor. Enstitünün faaliyetleri arasında; siyasi partilere ve adaylara değerlerini ve kurumsal yapılarını anlamlandırmayı hedefliyor. İyi yönetim uygulamaları, sivil toplum gelişimi ve yurttaşlık eğitimini analiz etmek kurumun hedefleri arasında. Ayrıca kadın ve gençlerin liderliğini geliştirme, seçim reformu ve seçim izleme ve kapalı toplumlarda siyasi ifade geliştirmelerine yardımcı olmak kurumun diğer amaçları arasında yer alıyor.

zakhhItyf8plbcr4dydwmbxm.jpg

fpnneqb2mfrjok1x5dhriyzg.jpg

l2ye85klunbuvfqbpzjqwamk.jpg

nrqfns3ve2wdytputl1jhe8z.jpg

wzdfj857hlttlgc1f9ygszmr.jpg

qcsyrxaulIbdg7veksc045we.jpg

xsdwyom09y6gqvcaenzzgjbk.jpg

hdvxIsmo1ud5mqn4f8zqkrwl.jpg

yl4v2gqr6ugus7mmbxdsodIk.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.