Bahçelievler’e komşu yeni Millet Bahçesi

Bahçelievler’e komşu yeni Millet Bahçesi

Atatürk Havalimanı Geleceğe Nefes Oldu

Bahçelievler ilçesine komşu olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nin açılışı İstanbul’un Fethi’nin 569. yılında yapıldı. Atatürk Havalimanı'na yapılan Türkiye'nin en büyük Millet Bahçesi ilk fidanlarıyla buluştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin katıldığı törende, ilk fidanı Cumhurbaşkanı ile eşi Emine Erdoğan dikti.   5 milyon metrekare ile dünyanın en büyük beşinci şehir parkı haline gelecek olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi tamamlandığında 145 bin 300 ağaca ev sahipliği yapacak.

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi açılışında verdiği röportajda: “İki sevinci birden yaşıyoruz. İstanbul’un Fethi’nin 569. yılı ve Cumhurbaşkanımızın vesilesiyle buradaki ikinci pistin millet bahçesine dönüştürülmesi, ağaçların dikilmesi. Havada oksijen miktarının artacağı bir yer,  bizim için gurur verici. Bahçelievler ilçemiz buraya çok yakın, yürüme mesafesinde. Komşularımızın faydalanacağı çok güzel bir alan, bizim için büyük bir kazanç. İstanbul’a, Bahçelievler’e komşularımıza hayırlı olsun.” İfadelerine yer verdi.

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi projesi kapsamında zeytin ağaçları, ıhlamur ağaçları ve çınar ağaçları yer alırken; proje bitiminde İstanbul’un Fethi hatırası nedeniyle 5 milyon 61 bin m2’lik alanda 145 bin 300 ağaç yer alacak. Ek olarak, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi bünyesinde Rekreasyon alanı,  Gençlik merkezi,  Müze alanı,  Spor alanı,  Fuar alanı,  Konaklama alanı,  Yaşam merkezi,  Afet toplanma alanı,   145 bin metrekarelik macera parkı, 650 metre uzunluğunda kaykay pisti, 28 bin kişiye hitap edebilecek etkinlik çayırı,  Çocuk oyun alanları yer alacak.

 

wy1mst6bn5f8a9vcwgt0kcdr.jpg

mmigfyb4vqlapbd6hurnk0wI.jpg

62ftoapzmlw94zvcdkyj5lef.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.