Belediyeler karla mücadele de yarışıyor

Belediyeler karla mücadele de yarışıyor

Bakırköy Belediyesi İstanbul’u etkisi altına alan karla mücadele sınıfı geçti.

 Bakırköy Belediyesi Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin dünden beri(pazartesi) alârm haline geçtiğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen," Fen İşleri Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde 11 tuzlama aracı, 3 sepetli araçla ve yaklaşık 500 ton tuz stokumuzla karla mücadelemiz aralıksız sürüyor. Daha önceki yıllarda karla mücadelede görev yapan 90 kişilik ekibimiz büyük özveriyle gerek meydan gerekse sokaklarda tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Sepetli araçlarımız da olası bir ağaç devrilmesine karşı hemen müdahale etmek için hazırda bekletiliyor. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimizde kaldırımları kardan temizlemek için tuzlama ve süpürme çalışmalarını yapıyorlar.


Tabii ki Bakırköy’de 570 sokağımız var ve hepsine aynı anda müdahale edemiyoruz. Bu bağlam da Bakırköylü yurttaşlarımız olası bir sıkıntıyla karşılaşırlarsa belediyemiz çözüm masasının 414 97 77 numaralı telefonu arayabilirler." dedi.

 

Başkan Ünal Erzen, ekiplerin kar yağışının ardından buzlanmaya karşı da çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.