Ben Kadınım…Sen?

Ben Kadınım…Sen?

Bakırköylü yaklaşık 50 amatör tiyatro sanatçısının oluşturduğu gönüllü çevreciler tiyatro grubunun sahnelediği “Ben Kadınım…Sen?” oyununda Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen de sahneye çıkarak kadına şiddete hayır dedi.

 Nermin Ar’ın yazıp-yönettiği müzikal oyunda Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, töre nedeniyle evlenemeyen iki gencin ailesini uzlaştıran belediye başkanı rolünü başarıyla oynadı.

 

Bakırköy Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi Müşfik Kenter Sahnesi’nde oynanan oyundan sponsorlarında katkılarıyla elde edilen 10 bin TL gelir Bakırköy Kadın Sığınma Evi’ne verilecek.

 

“Bugün ne giysem acaba” yarışmasının birincisi Rana Özmutlu’nun rol aldığı “Ben Kadınım…Sen?” oyunu her iki günde bir kadının öldürüldüğü ülkemizde kadına şiddete duyarsız kalınmasını gözler önüne seriyor. Tiyatro grubu, bu sosyal yaraya parmak için oyunda şiddet mağduru kadınların hayatta kalma mücadelesinde çarelerin tükendiği, ümitlerin bittiği yerden kendilerine şefkat ve sevgi ile uzanan dost eller sayesinde hayata tutunup geleceğe umutla kanatlanıp uçmalarının öyküsünü ele alıyor.

 

“Ben Kadınım…Sen?” oyunu önümüzdeki aylarda turneyle Anadolu ile buluşacak.

 

Ayrıca oyundan elde edilen gelirle 1 tane akülü tekerlekli sandalye de alınacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.