Beykoz Arena için geri sayım başladı

Beykoz Arena için geri sayım başladı

Beykoz, içerisinde 10 bin kişilik stad, 2500 kişilik kapalı spor salonu ve 2500 kişilik tam olimpik yüzme havuzu olan dev bir Arena’ya kavuşuyor.

 2020 Olimpiyatları’na aday olan İstanbul’da 19 milyar dolarlık projeyle kentin sportif altyapısının baştanbaşa değişmesi hedeflenirken, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun kamplarının yer aldığı Beykoz’da da, İstanbul’un sportif cazibesine yenilik kazandıracak Beykoz Arena projesi için geri sayım başladı. Beykoz Belediyesi tarafından hazırlatılan projeye göre; 43 dönüm arazi üzerine kurulacak dev spor kompleksinde tribünleri tamamen kapalı 10 bin kişilik stad, uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak 2500 kişilik kapalı spor salonu ve tam olimpik yüzme havuzu ile yürüyüş ve koşu parkurları, yüzme havuzları, restoranlar ve kafeteryalar yer alacak. 

İlçeye cazibe ve enerji katması planlanan projeyle İstanbullular ve Beykozlular, büyük spor kulüplerinin tesis ve stadlarındaki rahatlık ve konfora kavuşacak.


Çağdaş standartlara uygun alanlar olacak


Kompleksin her salonu ve tesisi için ayrı ayrı otoparklar oluşturulacak projede ayrıca özürlüler için çağdaş standartlara uygun alanlar yer alacak.


Projesi tamamlanan ve çok yakında inşaatına başlanacak dev kompleksle önemli bir istihdam alanı da oluşturulması düşünülüyor. İnşaat aşamasında ve diğer aşamalarda çeşitli iş imkanları yaratacak olan tesis, Beykoz Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alıyor. 

Beykoz Arena’nın ilçeye ve İstanbul’a çok büyük değer ve cazibe katacağına değinen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşlarımızın ve tüm İstanbulluların kullanımına açık olacak tesisin uluslararası sportif markamıza da katkı sağlayacağını söyledi. Başkan Çelikbilek, İstanbul’un en büyük yatırımlarından biri olacak proje tamamlandığında 2020 Olimpiyatları kapsamında yabancı misafirlerimizi Beykoz’da ağırlamaya hazırız.” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.