Beykoz ve Paşabahçe’ye Tekne Park kuruluyor

Beykoz ve Paşabahçe’ye Tekne Park kuruluyor

İSPARK, Beykoz ve Paşabahçe’de deniz trafiğine düzenleme getirecek.

 Boğaz’da kontrolsüz şekilde yapılan tekne paklanmalarını önlemeyi amaçlayan çalışmayla deniz turizmi ve ticaretine katkı sağlanacak, tekne bağlama ücretleri kayıt altına alınacak, sahiller geçmiş yıllarda olduğu gibi yeniden halkın kullanımına açılacak.


24 Milyon TL’lik yatırım


Beykoz ve Paşabahçe kıyılarında kurulacak tekne parklar, 400-450 tekne kapasiteli olacak ve bağlama planlarına göre maksimum 30m’ye kadar olan tekneler bu parklardan hizmet alacak.


İSPARK Beykoz kıyılarına yapacağı yatırım için yaklaşık 24 milyon TL harcayacak ve yürütülen çalışmayla Boğaz’ın diğer kıyılarında olduğu gibi ilçe kıyıları da deniz araçları ve yatlar için düzenli parklara kavuşacak.


Kıyıdan belli mesafe uzaklığa kurulan tekne parklarda kısa süreli parklanma hizmetinin yanı sıra haftalık, aylık ve yıllık olarak da abonelik hizmeti verilecek.


İlçede kurulacak tekne parkların 2014 yılında tamamlanması planlanıyor.


Hedef 5000 tekne


İstinye ve Tarabya’dan sonra Bebek, Beykoz, Kuruçeşme ve Paşabahçe’de tekne park yapımı için imar plan tadilat çalışmalarına başlayan İSPARK Anadoluhisarı, Arnavutköy, Çengelköy, Çubuklu ve Kanlıca’ya da tekne park yapacak.


Yeni tekne parkların yapılmasıyla Boğaz’da toplam 5 bin yat için uygun ve düzenli park alanı hizmete açılmış olacak.


Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, alt ve üst yapı alanında dolu dizgin devam eden çalışmaların yanı sıra, eğitim ve turizm kenti olarak şekillenen Beykoz’da deniz trafiğine düzenleme getirecek modern tekne parkların memnuniyet verici olduğunu ifade etti ve yapılacak yatırımla kıyıların düzenli bir görünüme kavuşacağını söyledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.