Beykoz`da `istişare` sürüyor

Beykoz`da `istişare` sürüyor

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği “İstişare Toplantıları” Beykozlu işadamları ile devam etti

 Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Nezihi Erdem ev sahipliğinde İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek ile Beykoz’da ikamet eden işadamları katıldı.

 

Erdem: “Beykoz insanı güzelleştiriyor”

 

Altı ayda bir düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Nezihi Erdem, kendilerini biraraya getiren Başkan Çelikbilek’e ve toplantıya katılan tüm konuklara teşekkür ederek, “Bana estetik olup olmadığımı soruyorlar. Ben de onlara, hiçbir estetiğim yok. Dinçliğimi, canlılığımı Beykoz’da yaşamaya borçluyum yanıtını veriyorum. Hamdolsun güzel bir ilçede yaşıyoruz. Beykoz insanı güzelleştiriyor. Beykoz’da yaşayan işadamları olarak da her zaman ilçemizin gelişimine katkı sunmamız lazım. Zaten değerli belediye başkanımız da duyarlı ve hassas çalışmalar yapıyor. Her zaman kendilerinin yanındayız” dedi.

 

Başkan Çelikbilek: “Beykoz sanayiden eğitim, kültür, sağlık ve turizm alanına dönüşüm içerisinde”

 

Misafirlerin tek tek kendilerini tanıtmasının ardından söz alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, Beykoz’un çok güzel bir ilçe olduğunu ve Beykoz’un havasının insana zindelik verdiğini ifade ederek şunları söyledi: “Beykoz’umuzun güzel bir geleceği ve büyük zenginliği var. Sanayi yerini eğitime, kültüre, turizme ve sağlığa bırakıyor. Bir zamanlar bir üniversite hayali kurarken şimdi dört üniversitenin bulunduğu ilçeden bahsediyoruz. Türk Basketbolunun ve Türk Futbolunun kalbi ilçemizde atmaya başladı. Turizm alanlarımız daha da gelişecek ve ilçeye değer katacak. İlçemizin yenilenmesi gerekiyor. Çok katlı binalar ilçemize uygun olmuyor. Bu değişimi gerçekleştirirken vatandaşımızın da yükünü hafifleteceğiz. İnsanımız, vatandaşımız daha iyi mekânlarda, yerlerde yaşama hakkına sahip. Bunu oluşturma gayreti içerisindeyiz. Özel proje alanlarından gelecek geliri ilçemizin yenilenmesine, dönüşümüne aktaracağız. İlçemiz şu anda sanayi kentinden eğitim, kültür, sanat, spor, sağlık ve turizm kentine doğru dönüşüm içerisinde. İnanıyorum ki, bu dönüşüm sonucu beş yıl içerisinde ilçemizin ne kadar değiştiğini göreceğiz. Siz değerli işadamlarımızdan da ilçemizin gelişimine yönelik her türlü görüş ve öneriyi bekliyoruz. Sizin fikirleriniz bizim için önemlidir. Eğitime yapacağınız hayırlı çalışmaları yaşadığımız ilçemizde gerçekleştirmenizi bekliyoruz.”

 

Kaymakam Erdoğan: “Bu tür toplantıları çok önemsiyorum”

 

Toplantının son konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan da, bölgenin önde gelen işadamlarıyla yapılan toplantıları çok önemsediğini belirterek, “Günümüzde artık yönetim yok yerine yönetişim var. Yani birlikte yönetmek. Biz de tüm kamu kurum temsilcileriyle, belediye başkanımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, işadamlarımızla birlikte ilçemizi yönetmek istiyoruz. Arı ne kadar fazla çiçekten bitki özü toplarsa bal o kadar kaliteli olur. Biz de bu tür toplantıları bu şekilde değerlendiriyoruz. Beykoz çok güzel bir ilçe. Ancak kendine özgü sorunları da olan bir ilçe. Bu sorunları hep birlikte çözmeye çalışacağız” diyerek, ev sahipliği yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve M. Nezihi Erdem’e teşekkür etti.

 

Toplantı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitime yönelik sunumu ile Beykoz Belediyesi’nin Tarihi Paşabahçe Vapuru Renovasyonu’na yönelik hazırlanan sunumunun değerlendirilmesiyle sona erdi. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.