‘Bilgi’ engel tanımadı

‘Bilgi’ engel tanımadı

İSÖM tarafından düzenlenen Engelliler Bilgi Yarışması sonuçlandı.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) tarafında düzenlenen Engelliler Bilgi Yarışması’nda Finale kalan Kâğıthane Özürlüler Merkezi 1. oldu.


Bağçılar Belediyesi Engelliler Sarayı’nda gerçekleşen Bilgi Yarışması finaline, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Kâğıthane Kaymakamı Ahmet Akın Varıcıer, İBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, Bağcılar Belediye Başkanı Lokma Çağrıcı ve İSÖM yöneticileri katıldı.


Yarışma öncesinde İSÖM Zihinsel Özürlüler Gösteri Grupları, yapmış oldukları danslar ve seslendirdikleri birbirinden ilginç mistik, folklorik müziklerle katılımcılara bir müzik ziyafeti sundu.


Kâğıthane Özürlüler Merkezi öğrencileri şampiyon oldu

900 zihinsel özürlü öğrencinin katıldığı bilgi yarışmaları yaklaşık olarak 6 aylık bir maratonu kapsıyor. İstanbul genelinde iki aşamalı gerçekleştirilen Bilgi Yarışmalarında Anadolu Yakası Bilgi Yarışmaları Şampiyonu Ümraniye Özürlüler Merkezi öğrencileri ile Avrupa Yakası Bilgi Yarışmaları Şampiyonu Kâğıthane Özürlüler Merkezi öğrencileri final yarışında karşılaştı.


Büyük bir heyecana sahne olan final yarışında önceki yarışmaların aksine 25 soru bilgi ekiplerine yöneltildi. Yarışmayı başından sonuna önde getiren Kâğıthane Özürlüler Merkezi Bilgi Yarışması ekibi, 22 soruyu doğru cevaplayarak 220-200 skorla İSÖM İstanbul Bilgi Yarışmalarının şampiyonu oldu.


“Bilgi Kimsenin Mülkü Değildir”

Bilgi Yarışması ödül töreninde konuşan İBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, “Bilgi kimsenin mülkü değildir, gerçekleştirilen bu yarışmada da gördük ki azimle sabırla öz veriyle herkes amaçlarına ulaşabilir, başarılı olabilir. Bugün burada bu öz veriyi gösteren ve hepimize örnek olan başarılı çocuklarımızı kutluyor, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum”, dedi.


1 milyon 119 bin seans eğitim destek hizmeti sunuldu

İSÖM tarafından günümüze kadar eğitim destek hizmetleri çerçevesinde özürlü ve ailesine 1 Milyon 119 bin seans eğitim hizmeti sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.