Bilgi Evleri takdir topladı

Bilgi Evleri takdir topladı

“Ramazan Çadırı İrfan Sofrası”, Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri öğrencilerinin sergiledikleri tiyatro oyunları, okudukları ilahiler ve sundukları sema gösterileriyle renklendi.

 Bağcılar Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri,  “Ramazan Çadırı İrfan Sofrası” programında ortaya koydukları aktivitelerle davetlilerin alkışını topladılar. Konuk sunucu olarak katılan STAR ARTI FM’den Bilo Ağa’nın esprileriyle renklenen programda kalabalık öğrenci grubundan oluşan ekip, Hacivat-Karagöz gölge oyunundan Semazen’e kadar çok zengin içerikli bir program sundu.

Bağcılarlıların yoğun ilgi gösterdiği “Ramazan Çadırı-İrfan Sofrası” programlarında Bilgi Evleri öğrencilerinin gösterileri vardı. Yaz döneminde 23 bin 819 öğrencinin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunduğu Bilgi Evleri öğrencilerinin okudukları ilahiler, sergiledikleri tiyatro gösterileri ve sundukları gölge oyunları büyük beğeni topladı. 

Programın başında iki öğrencinin sergilediği skeçte “Kur’an- Kerim’ in okunması ve doğru anlaşılması” konusu işlendi.  “Aşuk ile Maşuk” gösterisinin ardından iki öğrenci davul eşliğinde Ramazan Manileri okudu.  Daha sonra sahne alan Çocuk Semazen Grubu’nun sergilediği sema gösterisi de davetlilerce dakikalarca alkışlandı.  Programın son bölümünde ise 30 öğrenciden oluşan İlahi Grubu’nun okuduğu ilahiler davetliler tarafından ilgiyle dinlendi. 

Programda davetlilere ayrıca Bağcılar Belediyesi’nin “Hayatımıza Işık Tutan Nasihatler” adlı kitabı dağıtıldı.  Programla ilgili duygularını paylaşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bilgi Evleri öğrencilerini gösterdikleri başarılarından dolayı kutladı. Başkan Çağırıcı, Bilgi Evleri’nde uzman öğretmenler eşliğinde eğitim gören çocukların bilgi ve becerilerinin geliştiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.