Çatalcalılar`ın yüzü gülüyor

Çatalcalılar`ın yüzü gülüyor

Çatalca Kaymakamlığı tarafından hazırlanan projeler ile kıvırcık koyun sahibi olan vatandaşlar kısa zamanda işlerini büyüterek koyun sayılarını ikiye katladılar.

 Çatalca Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca hazırlanan, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nce de onaylanan projeler meyvelerini vermeye devam ediyor. Çatalca’da birçok vatandaşa ekmek kapısı sağlayan projelerin ne kadar faydalı olduğu da böylece gün yüzüne çıkıyor. Kaymakamlık’tan alınan bilgilere uygalanabilir projelere destek devam etmekle birlikte, yeni projeler de onay aşamasında.Hisarbeyli Köyü'nden İlhami Yavuz, projeden faydalanmaya başladığının altıncı ayında koyunların kuzulaması ile birlikte bu mutluluğu Kaymakam Taşdan ile paylaşmak istedi. Çatalca Kaymakamlığı internet sitesinden kaymakama ulaşan Yavuz, Nevzat Taşdan’ın ziyaretiyle mutlu olduğunu dile getirdi. Köylere yapılacak olan yatırımları inceleme amaçlı ziyaretler sırasında Hisarbeyli Köyü'ne uğrayan Kaymakam Taşdan burada İlhami Yavuz’u ziyaret ederek yeni doğan kuzuları yerinde gördü.Kaymakam Taşdan’ın ziyareti sonunda memnuniyetini gizlemeyen İhami Yavuz, ‘’Kaymakam Bey’in talimatı ile hazırlanan proje ile 14 koyun ve 1 koç aldık. Şubat ayının başı itibari ile koyunların kuzulaması ile ailece çok mutlu olduk ve bu mutluluğu Kaymakam Bey ile paylaşmak istedik. Aile içindeki sohbet esnasında eniştemiz Kaymakam Bey’e internetten mesaj göndererek davet edebileceğimizi söyledi. Bunun üzerine Kaymakam Bey’e mesaj gönderdik ve Kaymakam Bey bugün ziyaretimize geldi ve mutluluğumuzu bizimle paylaştı. Bu imkanı bize sağlayan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile ve Sosyal Bakanımız Fatma Şahin’e, Kaymakamımız Nevzat Taşdan’a ve vakıf çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.