Çocuklara engelsiz parklar

Çocuklara engelsiz parklar

Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, engelli çocukların eğlence dünyalarındaki kısıtlamaları ortadan kaldırıyor.

 Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçenin 7 noktasında hizmete açılan engelli parkları, vatandaşların beğenisini kazandı. Yeni yasalara göre hazırlanan yollar ve kaldırımların ardından çocuk oyun parklarında da engelliler yönelik oyun grupları oluşturularak, vatandaşların hizmetine sunuldu.

 

Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil’in katılımıyla engelli vatandaşlara tanıtılan parklarda minikler, aileleri ile birlikte rahatlıkla eğlendi.

Beylikdüzü’ nde Büyükşehir, Kavaklı, Gürpınar mahallelerinde birer bölgeye, Cumhuriyet ve Marmara mahallelerinde de iki bölgeye kurulan engelli oyun gruplarının engelli vatandaşların sosyal yaşamda yer almalarına büyük katkı sağlayacağını dile getiren Başkan Yardımcısı Yeşil, “Şimdi de çocuk parklarımızı engelli çocuklarımız için düzenledik. Bunlarla ilgili yeni oyun grupları oluşturduk. Çocuklarımızı engellerden kurtararak sosyal hayata kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, “İlçemizde artık hiçbir proje engelliler için düzenlenmeden hayata geçirilemeyecek. Bununla ilgili bir kurulumuz var ve bu doğrultuda çalışıyoruz. İlçemizde kaldırımlarımızı, engelli rampalarımızı ve çocuk oyun gruplarımızı yeniden düzenledik. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarını kendi sorunlarımız olarak kabul ediyor, hizmetlerimizde engellilerimizin problemsiz bir hayat sürmeleri ve her türlü sosyal aktiviteden istifade edebilmeleri için gayret gösteriyoruz. Engelli vatandaşlarımız için Beylikdüzü’ nde yaşamı düzenliyoruz” dedi.

 

Bu konu da çok hassas olduklarını belirten yetkililer, 2013 yılı içerisinde Adnan Kahveci Mahallesi’nde engelli ve engelsizlerin kullanabilecekleri sosyal tesis, kent mobilyaları, fitness ve eğlence elemanlarından oluşan bir park yapımına daha başlanılacağının da müjdesini verdi. Yapılacak olan parkın işletme noktalarında engelli vatandaşların hizmet verileceği kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.