Dersimiz sosyal belediyecilik

Dersimiz sosyal belediyecilik

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sosyal belediyecilik uygulamalarını anlattı.

  Medipol Üniveristesi’nin düzenlediği “Sosyal Belediyecilik” konferansına katılan Başkan Çağırıcı, burada farklı yönleriyle sosyal belediyecilik uygulamalarını anlattı. Çağırıcı, özellikle engellilere yönelik çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 


Medipol Üniversitesi Fizyoterapi Bölümü ve Fizyoterapi Kulübü öğrencileri, “Sosyal Belediyecilik” konulu bir program düzenledi. Program kapsamında Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, konferans verdi. Üniversitenin Unkapanı’ndaki yerleşkesinde gerçekleştirilen programda Başkan Çağırıcı, öğrencilere sosyal belediyecilik kapsamında yaptıkları çalışmaları bir sunumla anlattı. Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik yapılan çalışmalara değinen Çağırıcı, özellikle engelliler için yaptıkları çalışmalar anlattı.

 


Engellilerin rehabilitesi ve hayata katılımına yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Çağırıcı, bunun için Engelliler Sarayı’nı inşa ettiklerini söyledi. Buranın tamamen engellilerin sosyal hayata katılmaları için tasarlandığını ve 25 farklı branşta meslek edindirme eğitimlerinin verildiğini anlatan Çağırıcı, daha önce merkezi gezen öğrencilere Engelliler Sarayı’nı nasıl bulduklarını da sordu.

 


Engelli sporcuları da öğrencilere tanıtan Çağırıcı, “Engelli sporcularımız, yurt içi ve yurt dışında katıldıkları pek çok etkinlikte büyük başarılar elde ettiler. Hamide kızımız (Kurt) Hollanda’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda birinci oldu” dedi.

 


Bağcılar İletişim Merkezi (BİLMER) hakkında da bilgiler veren Çağırıcı, yeni sistemle, insanların belediyeye gelmeden işlerini internet üzerinden halledebileceklerini söyledi. “İnsana hizmet etmek kadar güzel bir şey yok” diyen Çağırıcı, belediye olarak bütün çalışmalarının odağında insana hizmet etme düşüncesinin yattığını belirtti.

 


Öğrencileri, Bağcılar Belediyesi Nostalji Bahçeleri’nde piknik yapmaya davet eden Çağırıcı, Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin Aydın’na da programdan dolayı teşekkür etti.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.