Esenler’e Sivil Toplum Sarayı

Esenler’e Sivil Toplum Sarayı

Mahalli dernek programlarına katılan Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Esenler’e Sivil Toplum Sarayı kurulacağını söyledi

 Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İstanbul’da bulunan tüm Çorum derneklerinin birlikte düzenlediği toplantıda konuşan Başkan Göksu, Esenler’in bünyesinde en çok mahalli dernek barındıran ilçe olduğunu dile getirdi.


Esenler Belediyesi olarak, her zaman mahalli derneklerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını kaydeden Göksu, “Sizin uzattığınız her ele, her adıma biz köprü olmaya hazırız. Bu ülkenin birliği ve dirliği için başlattığımız gönül seferberliğimize hepinizden destek bekliyoruz. Bizim birlik ve dirliğimizi bozmak için hesap yapanlar bir şeyi unutuyorlar. Onlar, hesapların üstündeki hesabı, Allah’ın hesabını unutuyorlar” diyerek sözlerini tamamladı.


Ben gidiyorum, siz gelin

Göksu, buradan yine Esenler Kültür Merkezi Kütükev’de kahvaltıda buluşan Kastamonu dernek başkanlarının toplantısına katıldı. Burada dernek başkanlarına hitap eden Başkan Göksu, “Eğer bir toplum örgütleniyorsa geleceğe dair tasavvurları var demektir” dedi. 

Dernek başkanlarının kendi gelecekleri ile ilgili değil, kendi yöreleri ile ilgili projeler geliştirmesi gerektiğini vurgulayan Göksu şu tavsiyelerde bulundu.

 

Sivil Toplum Sarayı

Başkan Göksu, Esenler’e bir Sivil Toplum Sarayı kazandıracaklarını ve derneklere birer ofis tahsis edeceklerini müjdeledikten sonra, “Bu sarayda taziye evi olacak. Restaurant, kermes ve konferans salonları yer alacak” dedi. 

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, aynı gün Ordu Ulubey Kadıncık Derneği toplantısına ve Niğde Akçaören Derneği’nin Ahi Evren Camii’ndeki, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür ve Tanıtım Derneği Esenler Şubesi’nin aşure, Esenler Rumeliler Derneği’nin Hacı karşılama programlarına da katıldı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.