Esenler`e yeni yurt binası

Esenler`e yeni yurt binası

Esenler’in yeni yurt binası temeli Kaymakam Madenoğlu ve Belediye Başkanı Göksu’nun da katıldığı bir törenle atıldı

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Yeni Atışalanı Talebe Yurdu’nun açılışına Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Törende ilk konuşmayı Esenler Talebe Yurtları Koordinatörü Ramazan Erkan yaptı. Yatırımların en hayırlısı ve kalıcısının bu tür yurt binaları olduğunu kaydeden Ramazan Erkan, törene iştirak eden herkese teşekkür etti.


Törende ikinci konuşmayı yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, geçtiğimiz Ramazan ayında belediye olarak her akşam bu toprakların harcını mayalayan bir gönül sultanını andıklarını ve bunlardan birisinin de Süleyman Hilmi Tunahan olduğunu hatırlattı. Süleyman Hilmi Tunahan hazretlerinin Kur’an aşığı bir gönül mimarı olduğunu belirten Göksu, “Ancak zamanında öyle bir ceberut sistem vardı ki, O’nun Kur’an eğitimine müsaade etmiyordu. O da Harem’den trene binip Darıca’ya kadar kompartumanında talebelerine Kur’an öğretiyordu. Bir o güne, bir de bu güne bakın. Bugün bu ülkenin liselerinde, hatta askeri liselerinde Kur’an-ı Kerim seçmeli ders olarak okutuluyor. Peki bu nasıl oldu, ne ile oldu? Bunlar, işte bu binaların temeline harç atılırken okunan besmele ve dualarla oldu. Cenab-ı Allah, bu millete yeniden değerlerini yaşama ve yaşatma imkanı verdi” şeklinde konuştu.

 

'Sadece üç şey bize aittir'

 

Törende son konuşmayı Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu yaptı. Madenoğlu en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu hatırlatarak, “Binalar yapabilirsiniz, başka güzel şeyler yapabilirsiniz. Ancak, insanlar eğitimli değilse hiçbir işe yaramaz. Eğitilen insan hizmetlerin en güzelini yapar. Bu yurtlarımız, öğrencilerine okullarındaki eğitimlerine ilave olarak manevi eğitim de veriyor. Bildiğiniz gibi 3 şey bize aittir. Bunlar, yediklerimiz, içtiklerimiz ve yaptığımız hayırlı hizmetlerdir. Bunlardan da sadece yaptığımız hayırlı hizmetler bizim amel defterimize yazılır” şeklinde konuştu.

 

Temeli atılan yurdun Esenler’deki 6. yurt binası olduğunu kaydeden Madenoğlu, “Bu yurtlarımızda yüzlerce öğrencimiz barınıyor. Bu imkanları sunan herkese şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Konuşmaların ardından kesilen kurban ve yapılan duanın ardından butona basılarak yeni yurt binasının temeli atıldı. Havaalanı Mahallesi, Forum Sokak’ta temeli atılan ve toplam 756 bin liraya mal olacak Yeni Atışalanı Talebe Yurdu 4 katlı olacak. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.