Esenler`in çeşmelerinden çorba akıyor

Esenler`in çeşmelerinden çorba akıyor

Esenler Belediyesi ikinci çorba çeşmesini hizmete açıyor.

 Esenler Belediyesi'nin hem sabah erken saatlerde işe giden vatandaşları düşünerek, hem de yardımlaşma ve yeme kültürüne hizmet etmek adına ilkini Haziran 2011’de açtığı çorba çeşmesinin ikincisini de hizmete sokuyor. 

Vatandaşların ilk çorba çeşmesine yoğun ilgi göstermesi üzerine, Esenler Belediyesi, ilçede en çok yolcu sirkülâsyonunun yaşandığı Esenler Metrosu’nun girişinden sonra Birlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi’ne de çorba çeşmesi yerleştirdi. 
Her gün 2 bin kişiye ücretsiz çorba
İlk çorba çeşmesinde olduğu gibi ikinci çeşmeden de her sabah 06.00’dan itibaren 1000 kişilik sıcak çorba akacak. Esenler'deki yemek firmalarının sponsorluğunda hazırlanan mercimek, domates, sebze, mantar veya tarhana çorbalarından birisi, otomatik musluklardan özel olarak hazırlanmış bardaklara akacak. Böylece Esenler’deki iki ayrı çorba çeşmesinden her sabah 2 bin kişiye ücretsiz çorba ikram edilecek. 
Esenler’in ikinci çorba çeşmesi, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun da katılacağı bir törenle hizmete girecek.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.