Geleceğin Bilişimcileri Bahçelievler’de Yetişiyor

Geleceğin Bilişimcileri Bahçelievler’de Yetişiyor

Bahçelievler Belediyesi ve Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle ortaokul öğrencileri, Bilişim Vadisi’ni ve Tara Robotik Otomasyon Fabrikası’nı ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullardaki öğrencilerin katıldığı iki ayrı ziyaret programında öğrencilere uzman mühendisler tarafından robotik kodlama ve teknoloji sunumları yapıldı. Gebze’de bulunan Türkiye’nin en büyük teknoloji gelişim merkezi olan Bilişim Vadisi’ni gezen öğrenciler yerli ve milli teknolojileri yakından görme fırsatı yakaladı. Türkiye’nin inovasyon ve teknoloji merkezinde öğrencilere yerli otomobil TOGG ile ilgili bir sunum yapıldı.

 

Öğrencilerin bir diğer ziyaret noktası ise Tuzla’da bulunan Tara Robotik Otomasyon Fabrikası oldu. Öğrenciler Türkiye’nin teknolojik geleceğinin örneklerinin sergilendiği fabrikada üretim stantlarını meraklı gözlerle gezdi. Öğrenciler burada farklı robotik teknolojileri yakından görme imkânı buldu. Teknoloji gezisinde öğrenciler robotların nasıl çalıştığını gözlemlemenin yanı sıra kendileri de kumandanın başına geçerek robot uygulamaları deneyimledi. Teknoloji gezisinden duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler geziyi düzenleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’a teşekkür etti. Gezi hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

cz8ulhhycvzwnrfngjtep14r.jpg

d68jq0nvg7xmjhryfs4ibuql.jpg

7bqsifjnvxrlxe83tzwj0euc.jpg

xvdmentfwgshg50cj3ajzpn6.jpg

kx5s0fwearfs3pv6gtqdhk7z.jpg

40wk6ctzqur3ugzlva9epmxt.jpg

xl2cfo4ilkord51jvyqpk3uj.jpg

dzqzjeqc3k6axvhws5knupba.jpg

9hmph1sz2zqytnae5xrkae0l.jpg

tvdIz1fdycwsijualxnsq86m.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.