Güngören yeşilleniyor

Güngören yeşilleniyor

Güngören Belediyesi, ilçede `dikey yeşillendirme` projesi uygulamaya başladı

 Güngören Belediyesi, ilçedeki yoğun yapılaşma ve yeşil alan yetersizliğine ‘ekolojik mimari’ ile çözüm bularak Avrupa ülkelerinde kullanılan ‘dikey yeşillendirme’ çalışmalarını uygulamaya başladı. Proje kapsamında belediyenin park ve bahçeler ile fen işleri müdürlüğünde çalışanlar Hollanda Twente Üniversitesi’nde eğitim aldı.

 

 

Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, Güngören’in yeşil alan miktarı konusunda İstanbul’un en sıkıntılı ilçelerinden biri olduğunu belirtildi. Yeşil alan oluşturmak için çalışma başlattıklarını ifade eden yetkiler, bina yüzeylerini yeşillendirmeye başladıklarını kaydetti. Konuyla ilgili açıklama yapan Güngören Belediye Başkanı Ş. Yücel Karaman, İstanbul’un çeşitli semtlerinde, sarmaşık ve üzüm gibi bitkilerin bina yüzeylerini kapladığı belirterek "Bu proje sayesinde, sık ve kesintisiz yapılaşmanın yeşile geçit vermediği sokak ve caddelerde dikey yeşillendirme yapıyoruz. Boş duvar yüzeylerini yeşil dostu binalara dönüştürüyoruz." diye konuştu. 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.