Güzelleştirme çalışmaları devam ediyor

Güzelleştirme çalışmaları devam ediyor

Beykoz’un meydan düzenleme çalışmaları, Ortaçeşme Meydanı’yla devam ediyor.

 Beykoz Belediyesi’nin ilçe sakinlerine düzenli ve bakımlı sosyal alanlar sunmak üzere başlattığı meydan ve yol düzenleme çalışmaları Ortaçeşme Mahallesini de güzelleştiriyor ilçe içinde sosyal ve dinlenme alanlarının bulunduğu, bakımlı ve yepyeni bir meydana daha kavuşuyor. 

İBB tarafından hayata geçirilen, Çayır Caddesi, Ortaçeşme Meydanı ve Sultanaziz Caddesi düzenleme çalışmasının bir parçası olan proje kapsamında bugüne kadar Aydın Reis Sokak ile Spor Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmaları tamamlandı, Çayır Caddesi’nde ise yol ve kaldırım düzenlemesi başladı.

İhale kapsamında Sultanaziz Caddesi'nin alan ölçümleri yapıldı. Zert zemin çalışmaları devam eden meydan tamamlandığında, engelli yürüyüş alanları, saat kulesi, büfeler, WC, yeşillendirme çalışmaları, ahşap seyir terası ve dinlenme alanlarıyla bakımlı bir meydan ortaya çıkacak. 

Ortaçeşme Meydanı’nda incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz’un meydan ve caddelerini ilçe sakinlerine yaraşır güzellikte yeniliyoruz. İlçemiz Soğuksu, Tokatköy, Gümüşsuyu ve Paşabahçe’nin ardından düzenli bir meydana daha kavuşuyor. Çalışmalar tamamlandığında sosyal işlevi de olan, halkımızın ailecek vakit geçirebileceği, dinlenebileceği güzel bir alan daha ilçemize kazandırılmış olacak, hayırlı olsun” dedi. 


Tokatköy’den Yalıköy’e yollar yenileniyor 

Ortaçeşme meydan düzenleme çalışmasının akabinde sırasıyla Sultanaziz Caddesi ve Çayır Caddesi de yenilenecek. Böylece Tokatköy son duraktan Yalıköy Mahallesi’ne kadar tüm yürüyüş yolları baştan başa elden geçirilmiş olacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.