HALİÇ’TE “DRAGON BOT YARIŞLARI” BAŞLIYOR

HALİÇ’TE “DRAGON BOT YARIŞLARI” BAŞLIYOR

Tarihi Yarımada, Türkiye'nin en geniş katılımlı spor organizasyonlarından birine daha ev sahipliği yapıyor.

 Özel şirketlerden kamu kurumlarına, eğitim kurumlarından sosyal gruplara kadar birçok takımın yer alacağı Dragon Bot Yarışları kapsamında açık yarış ve liseler arası yarış düzenlenecek. Profesyonel dümencilerin de dahil olacağı 17 kişilik takımlar erkek, bayan veya karma gruplardan oluşuyor.

 

Üç tarafı denizle çevrili Fatih’te denizin ve sporun hayatımızda daha çok yer almasını sağlamayı amaçlayan Dragon Bot Yarışlarını geleneksel hale getirmek isteyen ve İstanbul Boğazını yüzerek karşıya geçen ilk belediye başkanı olan Mustafa Demir, kıtalararası Yüzücü unvanına sahip ilk belediye başkanı unvanını da taşıyor.

 

BAŞKAN DEMİR DE KÜREK ÇEKECEK

 

Sporcu kişiliğiyle tanınan Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu sefer de Dragon Bot Yarışlarında kürekçi olarak karşımıza çıkıyor.

 

Haliç’in serin sularında şampiyonluk için kürek çekecek olan belediye başkanının rakipleri arasında Afrikalı futbolculardan oluşan ‘Dostluk Spor’ kulübünün oyuncuları da yer alıyor.

 

Denizcilik kültürünün tanıtımı, gelişimi ve su sporları faaliyetlerinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlayan Dragon Bot Yarışları’nda animasyonlar, konserler ve çeşitli sahne şovları da yer alacak.

 

Uluslararası Dragon Bot Federasyonu (IDBF) standartlarına uygun ekipmanlarla, IDBF’nin düzenleme ile kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik çerçevesinde her türlü sağlık ve güvenlik önlemi de alınıyor.

 

Tarih     : 6 - 7 EKİM 2012 CUMARTESİ - PAZAR

Saat       : 10:00

Yer         : BALAT PARKI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.