Her bağış yeni bir hayattır

Her bağış yeni bir hayattır

Bahçelievler Belediyesi ve Türk Böbrek Vakfı iş birliği ile 3-9 Kasım Organ Bağış Haftası kapsamında panel düzenlendi.

Dünyada ilk organ naklinin üstünden 60 yıl, Türkiye’de ise 47 yıl geçti fakat hala süreçle ilgili netlik kazanmayan ve soru işareti olarak akıllardan kalan konular, Organ Bağışı Haftasında detaylı olarak ele alındı. Bahçelievler Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, Bahçelievler İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, TBV Ahmet Ermiş Diyaliz Merkezi Başhekimi Nefrolog Dr. Bilal Görçin kadavradan nakil olan hasta konuşmacı olarak katıldı. Bahçelievler Belediyesi ve Türk Böbrek Vakfı işbirliği ile düzenlenen organ bağışı panelinde de, hasta, doktor ve Bahçelievler İlçe Müftüsünün katılımı ile halkı bilgilendirmeye yönelik konular etraflıca ele alındı.

“Organ bağışı hayat kurtarır”

Panelde konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Size uygun organ bulundu. Türkiye’de binlerce insan umutla bu cümleyi duymayı bekliyor. Organ nakli hastaları için her geçen gün; hatta geçen her dakika büyük önem taşıyor. Yapılan bağışlar, nakil bekleyen hastaları hayata bağlıyor.3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası bu öneme dikkat çekmek için var. Organ bağışı, her şeyden önce bir bilinç işidir. Toplumumuzda az bilinse de Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından organ nakli teşvik edilmektedir. Organ bağışlayarak bir hayat kurtarmak, yapılabilecek iyiliklerin en yücesi ve aynı zamanda bir insanlık görevidir. Organ bağışı konusuna toplum olarak hassasiyet göstermeli, organ nakli gerektiren hastalıkların her an bizim ve sevdiklerimizin başına gelebileceğini unutmamalıyız. Organ bağışı hayat kurtarır.” dedi.

Etkinliğe katılan diğer konuşmacılar da organ bağışının önemine ilişkin bilgiler aktardı. Organ bağış etkinliği, Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk’in ev sahipliğinden dolayı Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’a teşekkür plaketi takdiminin ardından sona erdi.

qldm9wt2xczucvty65xafk3b.jpg

pifpcx8qgdwbsynezhxyjk0n.jpg

mphcvkwn9y1tvqz6x0hlmbon.jpg

jgalIcrhglwx8eq7xmidk2yp.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.