İyilik Kulübü iş başında

İyilik Kulübü iş başında

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri kurduğu iyilik kulübü ile faaliyetlerine devam ediyor

 Her ay bilgi evlerinde 10’ar üyenin doğum gününü tespit edilerek, arkadaşları tarafından bilgi evlerinde telefonla aranarak doğum günleri kutlanıyor. Ardından da belirlenen isimler arasından çekiliş yapılıp üyelerin evlerinde öğretmenleri ve arkadaşlarının katıldığı bir organizasyonla doğum günleri kutlanıyor.

 

 

Bilgi Evleri’nde faaliyetlerine devam etmekte olan “İyilik Kulübü”nün üyeleri ve öğretmenleri; Yenidoğan- Gökalp Bilgi Evi’nden Yasin Bulan Haydar, Merkezefendi Bilgi Evi’nden Elif Cebeci ve Seyitnizam Bilgi Evi’nden Serpil Avşar isimli üyelerimizin doğum günlerini aileleri ile kutlayarak hem arkadaşlıklarını hem de dostluklarını güçlendirmenin mutluluğunu yaşadılar.

 

 

Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç; İyilik Kulübü, değerler eğitimi çerçevesinde öğretmenlerin itina ile hazırladıkları müfredata göre faaliyetlerini yürütüyor. Özellikle yardımseverlik, hoşgörü,sevgi, saygı, doğruluk, dostluk, sorumluluk bilinci, adalet, özgüven gibi kavramların özümsenmesi, milli ve manevi duyguların gelecek nesillere aktarımının sağlanması ve daha yaşanılabilir bir çevre oluşturulması için sosyal içerikli projeler geliştirmeye devam edileceğini ifade etti. Yapılan bu aktiviteden dolayı memnuniyetlerini dile getiren aileler ve üyeler bilgi evlerine teşekkür ettiler.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.