Kadıköy'de Seçimler bitti, kavgası sürüyor

Kadıköy'de Seçimler bitti, kavgası sürüyor

Kadıköy Sahrayıcedit’te Mahalle muhtarlığının eşyaları, bilgisayarları kendisinin olduğu gerekçesiyle alınıp muhtarlığın içi boşaltıldı. Özel bilgiler götürüldü. Mahalleli isyan etti.

 Muhtarlık binasında bulunan bilgisayarlar eski muhtar Rahmetli Şadan Batok’un ailesi tarafından şahsına ait olduğu gerekçesiyle alındı. Bilgisayarların içinde muhtarlığa ait ve içinde mahalle kaydının da bulunduğu özel programlar bulunuyordu. Bununla yetinmeyip masa sandalye de götürüldü.

Kadıköy Sahrayıcedit mahalle muhtarı Şadan Batok’un vefatı nedeniyle 12 Haziran genel seçimleri ile birlikte yapılan muhtarlık seçimini büyük bir farkla Seval Özkan kazandı. Muhtarlığı devir almak isterken, eski muhtarın ailesi yeni Muhtar Seval Özkan’dan 15. 000 TL istedi.  Kimseyi kırmamak için açıklama yapmaktan kaçınan Özkan, “tüm olaylar Sahrayıcedit halkının önünde yaşanıyor” zaten herkes görüyor dedi.

MAHALLELİ ESKİ MUHTAR AİLESİNE ÖFKELİ

Sahrayıcedit Mahallesi sakinleri de Ses Gazetesine yaptığı açıklamalarda, “Biz özgür irademizi kullanarak sandığa gittik ve bize hizmet edeceğine inandığımız adaya oyumuzu attık. Mahallemizde seçimin galibi Seval Özkan oldu. Mahalle muhtarlığımızda bulunan muhtarlık malzemelerinin (masa, sandalye, bilgisayar ve muhtarlığa ait içinde mahalle kaydının da bulundu bilgisayar programının) kendisine ait olduğu gerekçesiyle eski muhtar rahmetli Şadan Batok ailesi tarafında alınmasını anlamış değiliz. Bize ait kayıtların alınması bir facia buna nasıl izin verilir anlamış değiliz. Muhtarlıkta bulunan bilgisayarlar kendisinin se niçin muhtarlık programını kendi bilgisayarında kullanıyordu. Orada bütün mahallenin bilgileri var.  Bu davranış çok ayıp.” dediler.    

Yakın takip eden Kasım Aydın’da

Gazeteci Kasım Aydın, olayları kısaca söyle özetliyor, Seval Özkan’ın seçim döneminde ve sonraki süreçte işim gereği yanında oldum. Rahmetli muhtarın eşi ve çocukları yanlarına bilgisayar programcısını alarak 15 bin TL istediler. Bunlar yaşanırken ben hep yanlarındaydım”muhtarlık programını yazan kişi iddialara göre çoğu Kadıköy bölgesinin muhtarlık programını yazan kişiymiş. Rahmetli Şadan Bey’in de iş ortağı olduğu söyleniyor. Şahsi eşyalarını alabilir. Ama vatandaşların özel bilgilerini almak, götürmek alma hakkını kim nasıl verir anlamak mümkün değil. Bu konuda sanırım Muhtar Seval Özkan ve Sahrayıcedit Mahallesi sakinleri suç duyurusunda bulunurlar. Ya bu bilgiler başka amaçla kullanılırsa ne olacak.” dedi

Kasım Aydın konuşmasının sonunda , “işin ilginç tarafı diğer muhtarların da bu işe vesile olması.  Birlikte hayırlı olsun diyeceklerine muhtarlığa gelip parayı öde demeleri. Ve en önemlisi muhtarlıktaki eşyaların giderken 4 muhtarın eşlik etmesi. Biz de görevden ayrılırken böyle olmasın diye mi bu işin içine girdiler. Bu da ayrı bir olay.” dedi.

Haber- Kasım AYDIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum