KAĞITHANE BELEDİYESİ HAYATI KOLAYLAŞTIRICI ÇÖZÜMLER SUNUYOR

KAĞITHANE BELEDİYESİ HAYATI KOLAYLAŞTIRICI ÇÖZÜMLER SUNUYOR

Kağıthane Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü teknolojinin her alanındaki yenilikleri belediye hizmetlerinde uygulamaya koyarak vatandaşın taleplerinin en hızlı ve sağlıklı şekilde sonuçlanması için çalışmalarını sürdürüyor. Müdürlük bünyesindeki servislerde

Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün 2016 Yılı Faaliyet Raporu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’a sunuldu. Belediye Bilgi İşlem Müdürü Sedat Bika’nın sunduğu rapora göre, müdürlük bünyesindeki Kentli İletişim Servisi geçen yıl 60 bin 76 vatandaşa taşınmaz işleme, kredi kartı ile ödeme yapma, dokunmatik ekranlardan ödeme işlemleri, ölçekli imar durumu uygulamaları, dilekçe kabulleri ve danışmanlık hizmeti verdi.

Belediyenin, 444 23 00 numaralı hatla hizmet veren çağrı merkezi de bu yıl önemli oranda çağrı kabul etti.

2016 yılı içerisinde 96 bin 500 istek, çağrı ve şikayet alan çağrı merkezi, bunlardan 65 bin 88’ini ilgili müdürlüklere iletirken, 31 bin 412’sine de çağrı merkezinde çözüm üretti. Merkeze ulaşan çağrılardan 7 bin 925’inin sosyal medya hesaplarından iletildiği açıklandı.

Bilgi İşlem Müdürlüğü, yine bir ilki gerçekleştirerek arşiv platformu üzerine geliştirdiği Elektronik Belge Yönetim Sistemi ile 2017 itibariyle kurumsal yazışmaları dijital ortama taşıdı. Yeni sistemin hayata geçmesiyle ilk 1 ayda 6 bin e-imza atıldığı belirlendi. EBYS ile yazışmaların standartlaşması, sevk, paraf ve onay sürelerinin kısalması; harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi; yazışmaların sağlıklı ve güvenli şekilde arşivlenmesi sağlanıyor.

- Belediyenin internet sitesi 550 bin kez görüntülendi

Rapora göre, belediye tarafından her yıl gerçekleştirilen kültür gezilerine web sayfasından form doldurarak 2 bin 656 kişi başvuru yaparken, yine web sayfasından Spor İşleri Müdürlüğü’nün havuz kayıtları için bin 115 kişinin, eğitim yardımı için ise bin 133 kişinin başvurusu alındı.

Belediyenin www.kagithane.istanbul web adresiyse yıl içinde toplamda 550 bin kez görüntülendi. Kullanıcı oturum sayısı 550 bin, tekil kullanıcı sayısı ise 397 bin 792 olarak gerçekleşti. Mobil kullanıcı istatistiklerine bakıldığı zaman da, telefondan oturum açma sayısı 229 bin 773, tabletten ise 12 bin 995 oldu.

Kaliteli hizmet sunmak, vatandaşların beklenti ve memnuniyetlerini artırmak amacıyla hayata geçirilen e-belediye sistemi ise sorunsuz çalışmaya devam ediyor. 2016 yılında e-belediye kullanıcısı olmak isteyen bin 363 kişiden gerekli şartları taşıyan bin 114’ü e-belediye kullanıcısı yapılırken, bu sayı yılsonu itibariyle toplamda 12 bin 579’a ulaşmış oldu.

Bilgi İşlem Müdürlüğü ayrıca, belediye içi bilgilendirme ekranları, kurum dışı ekranlar ve sokaklardaki led ekranlarla bilgilendirme yapmaya devam ediyor.


Kaynak: istanbulses/ Kağıthane
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.