Kayıp çocuklar sorunu ve çözümleri

Kayıp çocuklar sorunu ve çözümleri

Esenler Belediyesi, Güneydoğum Derneği ile ortaklaşa Kayıp Çocuklar Sorunu paneli düzenliyor.

 Tüm Türkiye’de önemli bir yara haline gelen ve her geçen gün derinleşen kayıp çocuklar meselesi, düzenlenen bir panelle masaya yatırılıyor. Her yıl yaklaşık 7 - 9 bin arasında çocuğun “kayıp” listesine eklendiği İstanbul’da kayıp çocuklar sorununa dikkat çekmek isteyen Esenler Belediyesi de Güneydoğum Derneği ile ortaklaşa “Kayıp Çocuklar Sorunu” panelini gerçekleştiriyor.

Moderatörlüğünü televizyon programcısı Müge Anlı’nın yapacağı panelde; kayıp çocuklar sorunu tüm boyutlarıyla tartışılacak ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşecek panelde, İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde görevli Prof. Dr. Gökhan Oral, kayıp çocukların bulunmasında adli tıp uygulamaları ve kayıpların önlenmesi için önerilerini dile getirecek. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürü Dr. Murat Koçak ise; “Kayıp çocuklar sorununda nereye gidiyoruz? Nasıl çözeriz?” sorularına cevap arayacak. Çocuk Suçlarını Önleme Derneği Başkan Yardımcısı Gülhan Şişman da kayıp çocuklar sorununda Sivil Toplum Kuruluşlarının rolüne uluslararası örnekler bağlamında dikkat çekecek.

Çocuğunu kaybeden bir annenin başından geçenleri de dinleyicilerle paylaşacağı Kayıp Çocuklar paneline yoğun katılım olacağı tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.