KEDİ DOSTLARIMIZ YENİ YUVALARINA KAVUŞTU

KEDİ DOSTLARIMIZ YENİ YUVALARINA KAVUŞTU

Kağıthane Belediyesi Kent Konseyi Havyanseverler Meclisi tarafından oluşturulan yeni Kedi Yerleşkesi, sokağa terk erilen ve rehabilite ihtiyacı duyan kedilere daha rahat yaşam koşulu sunacak.

Açılışı 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde yapılan yerleşkenin içerisinde, her biri 16 odalı 2 büyük kedi evi, kediler için oyun grupları, aydınlatma aksesuarı, kedilerin devamlı su ihtiyaçlarını karşılaması için su tesisatı ve diğer donatılar bulunuyor.

Kağıthane Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Rehabilitasyon Birimi de bir personelini, yerleşkenin düzenli temizlenmesi, ve kedilerin beslenmesi için görevlendirdi.

Yerleşkenin açılışına katılan Belediye Başkan Fazlı Kılıç, belediye olarak sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Kağıthane’de 500 bin kişilik bir aile olduklarını dile getiren Başkan Kılıç, sokak hayvanlarına ve çevreye sahip çıktıklarını ifade ederek, “Çevremizi gelecek nesillere en iyi şekilde teslim edebilmek için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Hayvanseverler Meclisimiz ve çocuklarımız burada büyük gayret gösteriyor” dedi.

Kılıç, çocuklarda çevre bilincinin oluşması için 13 yıldan bu yana eğitimler yaptıklarına dikkati çekerek, onlara ağaç, çevre ve hayvan sevgisini aşılamak istediklerini kaydetti.

17 Şubat Dünya Kediler Günü’nü de kutlayan Başkan Kılıç, sokak kedilerine nezih bir ortamda ev sahipliği yapacaklarını söyledi.

Konuşmasının ardından belediye başkan yardımcıları, Hayvanseverler Meclisi üyeleri ve hayvanseverlerle Kedi Yerleşkesi’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Kılıç, daha sonra çocuklarla Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrencilerin sokak hayvanları için hazırladığı resim sergisini gezdi.

Başkan Kılıç, en güzel resmin sahiplerine çeşitli hediyeler verirken, etkinliği katılan öğrencilere kedi evi, mama ve mama kabı hediye edildi.


Kaynak: istanbulses/ Kağıthane


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.