Kimsesiz çocukları misafir ettiler

Kimsesiz çocukları misafir ettiler

Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan 25 çocuk Bağcılar Belediyesi Bilgi Evi öğrencileri tarafından ağırlandı.

 Mahmutbey Bilgi Evi’nde film izleyen minikler daha sonra Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde aşçılık kursuna katılan annelerin yaptığı pasta ve börekleri yedi.

7-8 yaşındaki çocuklar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde kendileri için hazırlanan gösterileri de beğeniyle izledi. Programa katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çocuklarla yakından ilgilendi. Herkesin her an özürlü olabileceği gibi her an anne ve babasını da kaybedebileceğini vurgulayan Çağırıcı, bundan sonraki süreçte kimsesiz çocuklarla daha fazla ilgileneceklerini ifade etti. Çağırıcı, izcilik kampı başta olmak üzere belediye olarak gerçekleştirdikleri bütün çocuk etkinliklere esirgeme yurdunda kalan çocukların da katılabileceklerini vurguladı.

Programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın yanı sıra AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ile çok sayıda çocuk katıldı. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.