Küçükçekmece İstanbul`un Kurtuluşu`nu kutladı

Küçükçekmece İstanbul`un Kurtuluşu`nu kutladı

Küçükçekmece Belediyesi, İstanbul’un Kurtuluşu’nun 89.yıldönümünü düzenlenen programla şarkılar, şiirler eşliğinde kutladı.

 Halkalı Kültür Ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen kutlama programına Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek’in yanı sıra okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.


‘ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ’


Programın açılış konuşmasını yapan Hüseyin İpek katılımlarından ve katkılarından dolayı herkese teşekkür ederek, “İstanbul’un Kurtuluşu’nu şahsım ve Belediye Başkanımız Aziz Yeniay adına kutluyorum. Bugüne gelmemizi sağlayan şehitlerimizi de burada saygı ve rahmetle anıyoruz.”dedi.


TALHA UĞURLUEL’DEN KURTULUŞUN HİKAYESİ


İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, İstanbul’un kurtuluşunun önemine değindi. Koca, “559 yıl boyunca yabancı devletlerin ele geçirmek için büyük uğraşlar verdiği İstanbul, fethiyle bir devri kapatıp bir devri başlattı. 4 Ekim 1923 günü düşman İstanbul’dan atıldı. 6 Ekim günü ise Türk ordusu İstanbul’a girdi. Bu mücadelede canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.”dedi.


Kokteyl sonrasında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında, tarihçi yazar Talha Uğurluel de İstanbul’un kurtuluşunu gerçekleştirdiği sunumla öğrencilere ve katılımcılara anlattı. Öğrenciler tarafından sahnelenen İstanbul’un Kurtuluş Oratoryosu büyük alkış alırken program sonunda ise yine öğrenciler şiirler eşliğinde İstanbul şarkılarını okudu. 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.