Küçükçekmece`de bin kürek tek yürek

Küçükçekmece`de bin kürek tek yürek

Küçükçekmece Belediyesi, Dünya Kalp Günü etkinlikleri kapsamında her yıl gerçekleştirilen geleneksel programlarını bu yıl da ihmal etmedi

 Dünya kalp gününde, kalp sağlığının önemini vurgulamak, Toplum düzeyinde farkındalık oluşturmak ve gerekli koruyucu, önleyici tedbirleri almak adına düzenlenen Dünya Kalp Günü etkinlikleri, Küçükçekmece’de yapıldı. Sağlık alt yapısının giderek güçlendiği ilçede, bu özel günü sportif faaliyetlerle daha da anlamlı hale getiren Küçükçekmece Belediyesi, Avrupa yakasında hizmet veren 14 hastanenin personelinden oluşan 19 takımı, Dragon Boat Yarışları’nda buluşturdu.

 
Küçükçekmece Göl kenarı amfi tiyatrodan start alan yürüyüşe, Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcıları Enver Şengül, Besim Müftüoğlu, Hüseyin İpek, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır ile sağlık personelleri, doktorlar ve yüzlerce Küçükçekmeceli katıldıı.

Küçükçekmece Belediyesi, sağlık personeli ile el ele


Konuşmasında, ‘Aziz Yeniay’ın selamını getirdim’ diyerek söze başlayan Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Enver Şengül, Küçükçekmece Belediyesi’nin politikasının her zaman sağlıkçının yanında olmak ve sağlık yatırımlarını desteklemek olduğunu belirtti. Ayrıca Şengül, Dragon Boat Yarışları Ödül Töreni sırasında da “Bu anlamlı günde burada olan herkesin Dünya Kalp Günü’nü hem şahsım hem de Başkanımız Aziz Yeniay adına kutluyorum. Ödül alan takımları da tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

 
250 yataklı hastane müjdesi

Mehmet Akif Ersoy, Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır ise, devlet hastaneleri içerisinde kansız ameliyatların yapıldığı ilk hastane olmayı başardıklarını ve Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin artık dünyada yapılan uygulamaların Türkiye’deki referans merkezi haline geldiğini belirtti. Ayrıca Başhekim Doç. Dr. İhsan Bakır; sözlerini Küçükçekmecelilere verdiği şu müjdeyle sonlandırdı: “İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla hastanemiz bünyesinde hastane bahçesinde 250 yataklı devlet hastanesi hizmete hazır hale gelecek.”


Dragon Boat yarışlarında kıyasıya mücadele eden takımlar içerisinden birinci İnternational Hospital Takımı, ikinci Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hürriyet Takımı, üçüncü ise yine Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi takımlarından Gölgeler oldu. En Centilmen Takım ise Arnavutköy Tayfası seçildi. Törende, madalyalarını ve kupalarını Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı Enver Şengül ile Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Bakır’ın elinden alan yarışmacılar büyük bir sevinç yaşadı. Ayrıca Dünya Kalp Günü dolayısıyla Küçükçekmece Belediyesi tarafından tüm katılımcılara şemsiye hediye edildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.