Mehmet Akif`e kabri başında dua edildi

Mehmet Akif`e kabri başında dua edildi

İstiklâl Marşı`nın Yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, ölümünün 76. yıl dönümünde kabri başında anıldı.

 Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, Burdur’dan getirdikleri toprağı Ersoy’un kabrine serpti.


Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi iş birliğiyle Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında anıldı. Anma törenine İstanbul Vali Yardımcısı Harun Kaya, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Eyüp İlçe Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Mehmet Akif Ersoy’un torunları Selma Argon- Ayten Ersoy, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Saatçi, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, öğrenciler şiirler okudu. Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, “Akif gibi bir ortak paydası, ortak değeri olan bir millet asla mahzun olmaz, asla sırtı yere gelmez. Biz okullarımızda eğer çocuklarımıza örnek bir şahsiyet olarak Akif’in değerlerini, onun milli, manevî değerlerini versek bu bile bizim için yeterlidir” dedi.Mehmet Akif Ersoy’un torunları Selma Argon hüzünlü ve mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu “Hem üzüntüyü hem de mutluluğu bir arada yaşıyoruz. Dedemizin unutulmaması, onun ismine lâyık bir nesil yetiştiği ve gönüllerde yaşatıldığı için mutluyuz. Hepsinin ruhu şad olsun.”

Törende daha sonra Dr. Mustafa Saatçi, Burdur’dan getirdikleri toprağı Mehmet Akif Ersoy’un kabrine serpti. Akif’in mezarına çelenklerin bırakıldığı tören dualar okunması ile sona erdi. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.