Sahipsiz sokak hayvanlarına belediye desteği

Sahipsiz sokak hayvanlarına belediye desteği

Sahipsiz hayvanlar için uygun yerlere yiyecek bırakılıyor.

 İlçede yaşanan yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından yem ve yiyecek verildi. 

Beykoz Belediyesi Veteriner birimi ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki ormanlık alanlarında yaşayan ve aç kalan, yem bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerine yem ve su bırakıyor. 


Başta Polonezköy olmak üzere ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren köpeklerin aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekiplerce her gün yiyecek bırakılıyor. Zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavisi yapılıyor ve müşahede altına alınıyor. 


Sokak hayvanlarına yem ve yiyecek veren Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, karla mücadele çalışmaları sürdürülürken bir yandan sahipsiz ve aç kalan hayvanları da düşündüklerini ifade ederek, ekiplerin yiyecek desteğinin hayvanseverlerle işbirliği içinde devam edileceğini belirtti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.