Sokak hayvanlarına yiyecek desteği

Sokak hayvanlarına yiyecek desteği

Beykoz Belediyesi sokak hayvanları için uygun yerlere yiyecek bırakıyor.

 Sahipsiz hayvanlar için uygun yerlere yiyecek bırakılıyor.

Beykoz Belediyesi Veteriner birimi ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki ormanlık alanlarında yaşayan ve aç kalan, yem bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerine yem ve su bırakıyor.


Başta Polonezköy olmak üzere ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren köpeklerin aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekiplerce her gün yiyecek bırakılıyor. Zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavisi yapılıyor ve müşahede altına alınıyor.


Sahipsiz hayvanlara yiyecek verirken en büyük desteği hayvansever dostlardan aldıklarını belirten Başkan Çelikbilek, “Hayvansever dostlarımız zor şartlarda, işlerini güçlerini bırakıp yiyecek dağıtıyor. Bizlere de destek oluyorlar. Onlar eli öpülecek insanlardır. Teşekkür ediyorum hepsine.” dedi. 

Sokak hayvanlarına yem ve yiyecek veren ekibe Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, karla mücadele çalışmaları sürdürülürken bir yandan sahipsiz ve aç kalan hayvanları da düşündüklerini ifade ederek, ekiplerin yiyecek desteğinin hayvanseverlerle işbirliği içinde devam edileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.