Sultanbeyli hastanesine kavuşuyor

Sultanbeyli hastanesine kavuşuyor

Sultanbeyli halkının en önemli ihtiyaçlarından biri olan hastane için çalışmalar son hızda devam ediyor

 Sultanbeyli halkı, artık aradığı hizmete ilçe sınırları içinde ulaşıyor. Hükümet konağı, askerlik şubesi, kültür merkezleri ve son olarak da tam kapasiteli hastanesine kavuşuyor. 400 yataklı, 68 bin 848 metre kare alan üzerine inşa edilecek olan ve toplamda 17 farklı bloktan oluşan dev hastane inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

 

İlçenin temel sorunlarına bir bir eğilen yetkililer, sağlık alanında da büyük adımlar atmayı sürdürüyor. Yapılan yoğun görüşmelerin ardından ilçenin sağlık alanında eksiklerinin giderilmesi için belirlenen hastane ihtiyacına yönelik çalışmalar ve hastane inşaatı aralıksız sürüyor.

 

2014 yılı sonunda bitirilecek

 

Vatandaşın her türlü ihtiyacına cevap verecek olan hastanede adeta yok yok.

10’un üzerinde ameliyathane, beyin cerrahi polikliniği, göğüs polikliniği, çocuk polikliniği, kadın doğum polikliniği gibi birçok poliklinik bulunuyor.

 

Ayrıca kemoterapi radyoloji bölümlerinin de bulunacağı hastane, 400 araçlık bir otoparka da sahip olacak. Hastanenin 2014 yılının sonunda bitirilmesi planlanıyor.


 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.