Sultanbeyli İstanbul`un Kurtuluşu`nu kutladı

Sultanbeyli İstanbul`un Kurtuluşu`nu kutladı

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yılı Sultanbeyli’de düzenlenen etkinliklerle de kutlandı

 Yapılan etkinlik çerçevesinde önce ünlü ressamların İstanbul’a dair resimlerinden oluşan “Dersaadet’in Gerdanlığı Nehr-i Aziz” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Programa katılanlar sergide birbirinden güzel İstanbul resimlerini görme imkanı buldu. Açılışın ardından Programa katılan Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin bir konuşma yaptı.

 

Başkan Keskin konuşmasında İstanbul’un Kurtuluşu'na değindi ve “Tarih boyunca pek çok ulusun sahip olmak istediği, belki de uğruna en fazla savaş yapılan İstanbul, bu tarihte yeniden Türk yurdu oldu. Dünyanın iki kıtasını; sevgi, barış ve misafirperverlikle birleştiren, doğu ve batı arasında sosyal ve kültürel bir köprü olan İstanbul’un, kurtuluşunun 89. yıldönümü hepimize kutlu olsun.” dedi.

 

Ardından sözü alan Kaymakam Mehmet Ceylan, İstanbul’un dünyanın gözbebeği olan bir şehir olduğunu ve uğruna çok savaşlar yapıldığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.