Sultanbeyli toplantıları sürüyor

Sultanbeyli toplantıları sürüyor

Mahalle toplantılarına devam eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Hasanpaşa Mahallesi sakinleriyle birlikteydi.

 

Her birim müdürünü bir mahalleye sorumlu kılan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu çerçevede yapmış olduğu istişare toplantılarını sürdürüyor. “Her geçen gün yeni bir hizmete kavuşan, gitgide gelişen Sultanbeyli’de istiyoruz ki, vatandaşlarımız her hizmet, her yeni projeyi ilk olarak bizden duysun, sıkıntılarını direkt olarak bize aktarsın” dedi.


Hasanpaşa Mahallesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü İbrahim Kurukol’un sorumluluğunda bulunuyor. İlçenin bir ivme kazanarak geliştiğinin altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise “Gelişim süreci TEM bağlantı yoluyla hız kazandı” dedi. Birçok yatırımın bu açılışla geldiğini söyleyen Keskin “Bakıyoruz bu hizmetle Sultanbeyli’nin kaderi değişti. Gelen yatırımlarla ekonomimiz canlanırken ilçede istihdam sorununa bir ölçüde çözüm bulundu” dedi. 


2B İle İlgili Yasa


İlçede yapılan kamu binalarına değinen Keskin, hükümet binasıyla hizmetlerin tek çatıda toplandığını, askerlik şubesinin açılmasıyla da gençlerin artık başka ilçeye gitmeye gerek kalmadan burada işlemlerini hallettiğinin altını çizdi. İlçede yapılan dere ıslahı çalışmaları hakkında bilgi veren Keskin, “Mülkiyetten sonra ikinci büyük sorun bu derelerdi. Göreve geldiğimiz andan itibaren çalışmalar yaptık ve neticesinde İSKİ bu derelerin ıslahına başladı.” dedi.


400 Yataklı Devlet Hastanesi


Yapılan eğitim yatırımları hakkında katılımcılara bilgiler aktaran Keskin, “Son yıllarda 16 okul eğitim hayatına kazandırıldı. Yeni okullarında inşası başladı. Tabi bir de bunların yanında eğitime destek amaçlı Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezimiz hizmette. Geçtiğimiz yıl SBS’ye hazırlanan öğrencilerimize eğitim desteği verdik. Bu ilçemizin eğitim çıtasını yükseltti” dedi. İlçeye yeni inşa edilmeye başlanan 400 yataklı devlet hastanesi hakkında da katılımcılara bilgi veren Keskin, “En büyük eksiklerimizden bir tanesiydi. İlgili bakanlarımız büyük destek verdi. Hastanemizin inşası başladı. Bununla birlikte var olan devlet hastanesinin sorunları var. Bunun için de çalışmalarımız sürüyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.