‘Tarihi birlikte yazalım’

‘Tarihi birlikte yazalım’

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

 Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, sorunlarını dinlemek ve önerilerini almak üzere Esenler mahalle muhtarları ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya ve çok sayıda mahalle muhtarının katıldığı toplantıda Esenler’in sorunları ve daha iyi bir Esenler için yapılması gerekenler konuşuldu.


Göksu, kentin değişim ve gelişimi için muhtarlara büyük görevler düştüğünü belirterek, “İnsanlar ya tarihi okurlar ya da tarih yazarlar. Esenler için birlikte tarih yazalım” dedi.


Esenler’in çok hızlı bir değişim içinde olduğunu ifade eden Göksu, ‘İstanbul’da en kıymetli lokasyona sahip ilçe’ dediği Esenler’in, gelişim ve kalkınmasında muhtarların da büyük rolü olduğunu vurguladı. “Sizler bu değişim ve dönüşüme destek verirseniz Esenler seçkin bir ilçe haline gelir, aksi hâlde burası bir suç merkezine dönüşür” diyen Göksu, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Yapılan bir araştırmaya göre Esenler halkının yüzde 80’inin kentsel dönüşüm istediğini söyleyen Göksu, Esenler’in kentsel dönüşümün lokomotifi konumunda olduğunu belirtti. 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.