Başkan `Bizim Mahalle`de

Başkan `Bizim Mahalle`de

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, ‘Bizim Mahalle’ toplantılarının ikincisinde Cennet, Yeşilova, Beşyol, Gültepe sakinleri ile bir araya geldi

 Cennet Mega Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ile başkan yardımcılarının yanı sıra, Ak Parti İlçe Başkanı Temel Karadeniz, İl Genel Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda mahalleli katıldı.

 

Mahalle sakinlerinin salonu hınca hınç doldurduğu toplantıda, mahalleliye yatırım ve hizmetlerin yer aldığı bir kitapçık ile ‘Talep ve Öneri Formları’ dağıtıldı. Vatandaşların doldurduğu formları toplantı devam ederken, vakit kaybetmeden kayda aldıran Başkan Aziz Yeniay, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından yaptığı açılış konuşmasında Küçükçekmece Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalarını ve devam eden projelerini anlattı.

 

‘Küçükçekmece üniversitelerle kalkınacak ‘

 

Şu anda Aydın, Arel ve Sabahattin Zaim Üniversiteleri’nin Küçükçekmece’de bulunduğunu bunun yanı sıra kurulması planlanan Marmara Üniversitesi Avrupa Yakası Kampüsü ile yaklaşık 15 bin öğrencinin Küçükçekmece’ye geleceğini söyleyen Yeniay, öğrenciler sayesinde Küçükçekmeceli vatandaşlar için yeni iş imkanları doğacağını ifade etti.

 

‘35'ten fazla sağlık merkezimiz var’

 

İlçede eskiden 80 bin kişiye tek bir sağlık ocağı düşerken bugün 35’in üzerinde büyük sağlık merkezlerinin olduğunu ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, bunlara Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma ile Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’ni örnek gösterdi. Yeniay ayrıca, Cennet’teki Diş Sağlığı Merkezi’nin yanı sıra ilçeye ağız ve diş sağlığı hastanesi kazandırmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Toplantı, Başkan Yeniay’ın vatandaşların sorularını yanıtlamasıyla son buldu. Bundan sonraki “Bizim Mahalle” toplantısı, Tevfikbey ve Kartaltepe Mahalleleri için Küçükçekmece Nikah Sarayı’nda düzenlenecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.